Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmais viesmīļu skrējiens “Labu aplīti 2024” pulcē 40 dalībniekus

Pilsētas svētku laikā pirmo reizi Jelgavā aizvadīts viesmīļu skrējiens “Labu aplīti 2024”, kurā šogad sacentās 40 dalībnieki. Visveiklāk un precīzāk trasi ar paplāti, uz kuras atradās glāze ar ūdeni un pilna kafijas tasīte, izdevās veikt kafejnīcas “Zemnieka cienasts” viesmīļiem, kas arī saņēma viesmīļu skrējiena ceļojošo kausu. 2. vietā – restorāns “Parks”, bet 3. vietā – “Central Cafe”. Bet atraktīvākā viesmīļa balva tika piešķirta “Noliktava Nr2” īpašniekam Eināram Zalcmanim, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viesmīļu skrējienā mūsu pilsētu pārstāvēja profesionāļi no “Silvas”, “Chocolate&Pepper”, “Central Cafe”, “Parks”, “Noliktava Nr2”, topošie profesionāļi no Jelgavas Amatu vidusskolas, Jelgavas tehnikuma un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, kā arī skrējienā piedalījās viesmīļi no Jelgavas novada, pārstāvot Apgunstes muižu, kafejnīcu “Zemnieka cienasts” un “Branku Brančotavu”.

Skrējiena laikā tā dalībnieki mēroja maršrutu, uz vienas rokas turot paplāti, uz kuras atrodas ar ūdeni piepildīta glāze un tasīte kafijas. Veicot maršrutu, dalībniekiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi – kāpnes, pagriezieni, lavierēšana starp cilvēkiem un citi. Mērojot trasi, līdzīgi kā tas notiek darba ikdienā, tika vērtēts gan dalībnieka ātrums, kurā tas paveicis maršrutu, gan arī kvalitāte – cik pilni ir galapunktā nogādātie trauki. Turklāt maršruta posmos dalībniekus vēroja tiesneši.

Lai kārtīgi sagatavotos, pirms skrējiena treneris Toms Zaķevics viesmīļiem novadīja iesildīšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībnieki skrējienu veica maršrutā: Pasta salas bāka pie Tējas namiņa – virzienā uz Lielo ielu (tiltu) – pagriešanās pa kreisi pirms tilta – serpentīna ietve līdz laukumam pie Pasta salas tuneļa – pa kāpnēm uz augšu – Driksas tilta šķērsošana – pa kreisi un lejā pa kāpnēm uz Jāņa Čakstes promenādi – zem ūdenskrituma – līdz strūklakai “Jelgavas students”– pa kāpnēm augšup līdz Mītavas gājēju tiltam – šķērso tiltu – pa kreisi pāri kanāla tiltiņam – pa kreisi līdz Pasta salas bākai.

Jāpiebilst, ka viesmīļu skrējiena pirmsākumi meklējami 20. gadsimta sākumā Francijā, kur to dēvē par “course de garcons de cafe”. Skrējiena mērķis bija popularizēt viesmīļa profesiju Parīzē. Mūsdienās šādi skrējieni ir izplatīts veids viesmīļa profesijas popularizēšanai visā pasaulē – tas notiek vairāk nekā 53 pasaules valstīs.

Viesmīļu skrējienu mūsu pilsētā organizēja Jelgavas Ēdināšanas un viesmīlības nozares asociācija, kas dibināta 2024. gada 1. februārī. Organizatori ir apņēmības pilni pasākumu turpināt arī nākamgad, bet dalībnieki izteica gatavību piedalīties.

Foto: Jelgava.lv un no organizatoru arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.