Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmajā dienā Jelgavā balsi glabāšanā nodevis 361 vēlētājs

Vakar, 26. septembrī, durvis vēra 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņi, kad trīs stundas – no pulksten 17 līdz 20 – bija iespēja arī nodot balsi glabāšanā jeb nobalsot iepriekš. Šo iespēju jau pirmajā dienā Jelgavā izmantoja ievērojams skaits vēlētāju – 361 jeb 0,93 procenti no pilsētas kopējā balsotāju skaita, kas ir 38 660, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā atzīst Jelgavas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics, vēlētāju aktivitāte tiešām bija liela, pie vēlēšanu iecirkņa veidojot arī rindu.

Jelgavā balsi nodot glabāšanā var tikai vienā vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Jelgavas kultūras namā. Savukārt pārējos 14 vēlēšanu iecirkņos līdz vēlēšanu dienai, kas būs sestdien, 1. oktobrī, iespējams iepazīties ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, kā arī pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā.

“Diemžēl ne visi vēlētāji bija informēti, ka balsi glabāšanā var nodot tikai vienā iecirknī – Jelgavas kultūras namā. Vairāki balsotāji to vēlējās izdarīt arī citos iecirkņos. Šajos gadījumos vēlēšanu komisiju locekļi paskaidroja, uz kuru iecirkni jādodas, lai balsi nodotu glabāšanā,” skaidro J.Dēvics.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā dienā Jelgavā saņemti arī 12 pieteikumi par balsošanu savā atrašanās vietā.

Jelgavā nobalsot iepriekš varēs vēl divas dienas – 29. septembrī no pulksten 9 līdz 12 un 30. septembrī no pulksten 10 līdz 16 – vēlēšanu iecirknī Nr.190, kas iekārtots Jelgavas kultūras namā Krišjāņa Barona ielā 6.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.