Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šīs sacensības noteikti būtu iepriecinājušas manu treneri…

Biedrība cīņas sporta klubs (CSK) “Jelgavas džudo” sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas iestādi “Sporta servisa centrs” 23. aprīlī rīkoja džudo sacensības “Jelgavas atklātās meistarsacīkstes džudo, veltītas trenera Ulda Drusta piemiņai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

CSK “Jelgavas džudo” treneris Sergejs Vasjkovs informē, ka 300 džudistu no 27 klubiem un sporta skolām pārstāvēja trīs valstis: Lietuvu, Latviju un Ukrainu vecuma grupās U-10, U-12, U-14 un U-16. Pirmo reizi turnīrs notika gan ar skatītājiem, gan ar video translāciju.
Kā atzīmēja sacensību organizators Sergejs Vasjkovs: “Ideja rīkot sacensības mana trenera Ulda Drusta piemiņai izskanēja jau pirms pandēmijas, 2019. gadā, kad treneris nomira. Iespēja ir parādījusies tikai tagad. Katram sportistam ļoti svarīgs ir treneris, un nereti tas ir arī galvenais dzīves mentors un draugs. Man šis cilvēks bija mans treneris Uldis Drusts, džudo skolas dibinātājs Jelgavā kopš 1972. gada. Mūsu trenera audzēkņu vidū bija tādi pazīstami cilvēki kā: Sergejs Avdejevs, Dainis Liepiņš, Vilnis Mīlenbergs, Kims Ušačevs, Guntis Malējs, kā arī dēls – Mārtiņš Drusts. Atcerēsimies treneri kā dāsnu, laipnu, sirsnīgu un līdzjūtīgu mentoru.”
Pēc sacensību rezultātiem, pirmo reizi labāko rezultātu uzrādīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas apvienotā komanda 60 sportistu sastāvā, izcīnot pirmo vietu komandu ieskaitē, aiz sevis atstājot spēcīgo komandu no Lietuvas ( Plunģe) un Ventspils džudo klubu “Spars”, lauvas tiesu no godalgām atstājot dzimtajā pilsētā.
Labu rezultātu uzrādīja Sergeja Vasjkova džudisti. No Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas startēja 20 džudisti, un zelta medaļas saņēma: Polina Šlikova (U-12, -28 kg); Maksims Solovjovs (U-12, -28 kg) un Daniela Indare (U-16, -70 kg).
Sudraba medaļas saņēma: Arina Žukova (U-10, -36 kg); Reinis Indars (U-10, + 50kg); Patrīcija Gāznere (U-12, -32 kg); Dāvids Fūrmanis (U-14, -60 kg); Patrīcija Simenovska (U-14, -57 kg) un Patrīcija Kalniņa (U-16, -70 kg);
Bronzas medaļas izcīnīja: Līva Beinaroviča (U-10, -26 kg); Dmitrijs Prusakovs (U-10, -42 kg); Ņikita Žukovs (U-12, -27 kg), Edijs Kārklis (U-12, -55 kg); Patrīcija Simenovska (U-14, -57 kg) un Maksims Solovjovs (U-16, -50 kg).

Cīņas sporta klubu “Jelgavas džudo” pārstāvēja 5 džudisti un izcīnīja 3 godalgas: “zelta” – Dens Daniels Dumcevs (U-10, -50 kg); “sudrabs” – Jānis Bērziņš (U-10, -35 kg) un “bronza” – džudists, kurš trenējas mūsu klubā, bet pārstāvēja visu Ukrainas valsti – Yehor Olkhovyk (U-10, -35 kg, Dinamo sporta skola, pilsēta Sumi). Yehor nespēja uzvarēt pirmajās divās cīņās, taču, pārvarējis uztraukumu, aizvadījis nākamās divas cīņas ar Ippon punktu skaitu, viņš pārliecinoši kāpa uz goda pjedestāla un saņēma “bronzu”.

Kā atzīmēja treneris Sergejs Vasjkovs: “Mūsu klubā jau trenējas divi sportisti no Ukrainas, kuri šeit ir spiesti dzīvot, mācīties un trenēties viņu valstī notiekošo militāro notikumu dēļ. Yehor nevēlējās mainīt treneri, bet, kad bija patrenējies, viņš nolēma turpināt un pat piekrita piedalīties mūsu starptautiskajās sacensībās. Sportists ir ļoti disciplinēts un strādīgs. Treneris no Sumi var lepoties ar savu audzēkni.”
Treneris īpaši priecājas par Maksimu Solovjovu – par kompetentām cīņām divās vecuma grupās un izcīnīto divas godalgas; Danielu Indari par gribu uzvarēt; Patrīciju Simenovsku – par gribu uzvarēt un dalību divās vecuma grupās; Jāni Bērziņu un Kristapu Skāduli – par pārliecību; brālim un māsai Žukoviem par pievēršanos sacensībām; Ruslanu Andžānu – lai arī palika 7. vietā, labas cīņas aizvadīja vienā no dzaudzskaitlīgākajām svara kategorijām (U-12, -38 kg), Dāvidu Fūrmani – startēja divās vecuma grupās labāk nekā iepriekšējās sacensībās.
Rezumējot aizvadītās sacensības, S. Vasjkovs atzīmēja: «Pirmās U. Drusta piemiņai veltītās sacensības noteikti būtu iepriecinājušas manu treneri, jo jelgavnieki kļuva par čempioniem. Sacensību dienas garumā tika atbalstīti un apbalvoti labākie džudisti, palīdzot uzaicinātajam goda viesim – Ulda Drusta dēlam Mārtiņam Drustam.”

Foto: CSK “Jelgavas džudo”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.