Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmie 1000 dalībnieki nokārtojuši “Eiropas eksāmenu”

Pirmie 1000 dalībnieki nokārtojuši “Eiropas eksāmenu”, aģentūru LETA informēja “Eiropas Kustība Latvijā” pārstāve Liene Valdmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka pagājušajā gadā eksāmenā piedalījās gandrīz 38 000 dalībnieku. Šogad “Eiropas eksāmena” rīkotāji cer pārsniedz 40 000 slieksni.

Jau rakstīts, ka no šodienas līdz 9.maijam tīmekļvietnē “esmaja.lv” norisināsies “Eiropas eksāmens”, kurā var piedalīties ikviens interesents, lai pārbaudītu un papildinātu savas zināšanas par Eiropas Savienību (ES).

Valdmane norāda, ka “Eiropas eksāmens” šogad būs pieejams arī ukraiņu valodā. Patlaban Latvijas skolās mācās vairāk nekā 3000 bērnu no Ukrainas, kuri ir aicināti piedalīties “Eiropas eksāmenā”, izzinot ES tās daudzveidībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt šogad “Eiropas eksāmenā” ir izveidotas divas jaunas nominācijas: “Aktīvākā valsts vai pašvaldības iestāde” un “Aktīvākais Latvijas uzņēmums, nevalstiskā organizācija”, tādējādi mudinot uz veselīgu sacensību izaicināt savus kolēģus, sadarbības partnerus un konkurentus.

Valdmane skaidro, ka, ņemot vērā “Eiropas eksāmenā” iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos tiks noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņems diplomu un uzvarētāja titulu. “Eiropas eksāmena” balvu ieguvēji tiks noskaidroti loterijā – visi 50 punktus ieguvušie katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos piedalīsies izlozē, un desmit loterijas uzvarētāji saņems dāvanu karti 50 eiro vērtībā galda spēļu iegādei. Kopumā loterijā tiks izlozētas 60 balvas.

Titula “Aktīvākā skola” ieguvēji saņems 200 eiro dāvanu karti, savukārt titula “Aktīvākā klase” ieguvēji – 150 eiro dāvanu karti sporta inventāra iegādei. Titula “Aktīvākā valsts vai pašvaldības iestāde” un “Aktīvākais Latvijas uzņēmums, nevalstiskā organizācija” ieguvēji saņems saldumu grozu 100 eiro vērtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eiropas eksāmens” notiek tiešsaistē, tīmekļvietnē “esmaja.lv”. Ikviens var kārtot eksāmenu sev ērtā laikā vienu reizi. Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi. Pieaugušie var izvēlēties sev piemērotu grūtības pakāpi vai izmēģināt spēkus abās grūtības pakāpēs. Ikviens dalībnieks e-pastā saņems atzinību par dalību eksāmenā un uzzinās iegūto punktu skaitu. Aktīvākie un zinošākie pretendēs uz balvām.

“Eiropas eksāmenu” organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību “Eiropas Kustība Latvijā”.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.