Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmo reizi Jelgavas novadā notiks demokrātijas festivāls “Kopienas sarunas”

Kas nepieciešams, lai cilvēks dzīvotu labāk? Kā veidot labu sarunu? Cik daudz var izmainīt un sasniegt, darot kopā? Kas veido labu pārvaldību Jelgavas novadā un kāda loma ir vietējās kopienas līdzdalībai?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Lauku partnerība “Lielupe””, šī gada pavasarī, katrā Jelgavas novada pagastā īstenoja iedzīvotāju apkaimes darbnīcas “Aktīvas kopienas apkaimēs”, kur pulcējās iedzīvotāji, kas ir atvērti un gatavi veltīt laiku un resursus, lai uzlabotu dzīvi savā pagastā. Tas ir kopienas spēka kodols. Apkopojot vietējo kopienu noskaņojumu un izaicinājumus šodien, tika izvēlētas tēmas nākamajam pasākumam – demokrātijas festivāls, informē biedrības “Lauku partnerība “Lielupe” projektu vadītāja Videga Strautniece.

Festivāla mērķis ir rosināt cilvēkus interesēties par sabiedriskajām un politiskajām norisēm, veicināt demokrātiskas sarunu kultūras veidošanos.

Viss sākas ar atklātu un cieņpilnu sarunu. Tāpēc partnerība “Lielupe”aicina ik vienu pilnveidot šo prasmi, satikt domu biedrus, izteikt savu viedokli un smelties iedvesmu darboties kopā. Aicina aizrautīgās sarunās kopā pavadīt 20.augusta sestdienu Zaļenieku muižā un tās noslēpumiem apvītajā parkā, kur notiks pirmais demokrātijas festivāls Jelgavas novadā “Kopienas sarunas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla programmas ietvaros no pulksten 10 notiks sarunas “Cilvēki rada” ar viesiem no dažādām Latvijas vietām, kas veiksmīgi ietekmē pašvaldībā un valstī nozīmīgu jomu attīstību. No pulkst.en 12 festivāla dalībniekiem būs iespēja apmeklēt divas no četrām sarunu telpām – komunikācija, organizācija, laba pārvaldība, apzinātība, lai kopā ar tēmu ekspertiem un viesiem neformālā vidē rastu atbildes uz sekojošiem jautājumiem – kas ir laba saruna, kā dzīvot apzināti, cik daudz varam izmainīt, darot kopā, kā mums pašiem saimniekot savā novadā? Sarunu telpas notiks divās sesijās, tā dodot dalībniekiem iespēju sarunu tēmu izvēlē.

No pulksten 15 sāksies sarunu kulminācijas cikls “Kopdares spēks”. Tēmu eksperti un viesi dalīsies atziņās par to, kā mēs kopā darot un sadarbojoties starp dažādiem sektoriem: nevalstiskais, publiskais un uzņēmēji – spējam radīt pozitīvas izmaiņas savā vidē, kurā paši dzīvojam. Vai viss sākas ar cilvēku vai tomēr resursiem?

Programmas izskaņā visus dalībniekus vienos un priecēs koncerts. Festivāla laikā darbosies: radošas un izzinošas darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem; pievilcīgs ēdināšanas pakalpojumu klāsts un draudzīga un mājīga atmosfēra, ko radīsim visi kopā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja nepieciešams transports nokļūšanai uz festivālu, piesakies šeit https://ej.uz/transporta_pieteikums_festivālā

Sekot līdz festivāla tapšanas aktualitātēm varēs “Facebook” kontā @projektsKopdare, mājas lapā www.kopdare.lv, vai “Instagram” kontā @partneribalielupe

Festivālu organizē Biedrība “Lauku partnerība “Lielupe”” sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāls notiek projekta “Līdzdalības un pilsoniskās aktivitātes paaugstināšana Jelgavas un Ozolnieku novados” ietvaros, to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.