Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmo reizi Jelgavas pilsētas un novada pašvaldības nākotni plāno kopā

Iedzīvotāju priekšlikumus un iebildumus pēc pirmās redakcijas gaidīs līdz janvāra vidum

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pirmo reizi Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada attīstības stratēģija un programma ir iekļauta kopīgā dokumentā.
Saistībā ar to “Ziņas” lūdza uz sarunu Jelgavas pašvaldības administrācijas Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāju Gunitu Osīti.

Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada pašvaldības oficiāli izplatījušas informāciju, ka līdz 20. decembrim tiek gaidīti iedzīvotāju priekšlikumi, korekcijas un papildinājumi Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada kopīgajiem plānošanas dokumentiem – ilgtspējīgas attīstības stratēģijai 2022.–2034. gadam un attīstības programmai 2022.–2027. gadam. Abi šie dokumenti publicēti pašvaldības mājaslapās, kā arī pieejami Jelgavas bibliotēkās.

Darbs pie stratēģijas un attīstības programmas izstrādes sākās aprīlī, kad Jelgavas un Jelgavas novada pašvaldībās tika veikta esošās situācijas analīze un apkopoti dažādu jomu speciālistu viedokļi par teritoriju turpmāko attīstību, tai skaitā nozaru griezumā. Tādējādi tapa šo attīstības dokumentu pirmā redakcija, kuras publiskā apspriešana sākās 15. novembrī un noslēgums paredzēts 20. decembrī. Tālāk sekos iedzīvotāju iesniegto materiālu izvērtēšana iekļaušanai otrajā redakcijā. Pēc otrās redakcijas publicēšanas būs vēl viena sabiedriskā apspriešana. Visbeidzot tiek plānots, ka 2022. gada maijā–aprīlī abās pašvaldībās varētu tikt apstiprināta attīstības stratēģijas un attīstības plāna gala redakcija. Šāda plānošanas dokumentu izstrāde pašvaldībās ir cikliska, tā notiek reizi septiņos gados. Šoreiz īpašais ir tas, ka pirmo reizi Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada attīstības stratēģija un programma ir iekļauta kopīgā dokumentā.

Saistībā ar to “Ziņas” lūdza uz sarunu Jelgavas pašvaldības administrācijas Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāju Gunitu Osīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Vai tiešām vēl tikai četras dienas mūsu pilsētas un novada attīstības plānotāji pieņems iedzīvotāju iesniegumus?

Nē, šoreiz ir pieļaujamas atkāpes. Ja zināmu iemeslu dēļ kāds nav varējis paspēt iekļauties norādītajā termiņā, priekšlikumus gaidīsim arī pēc 20. decembra. Pieņemsim tos līdz janvāra sākumam. Janvāra vidū plānojam sākt darbu pie plānošanas dokumentu otrās redakcijas. Protams, esam ieinteresēti pēc iespējas vairāk priekšlikumu saņemt jau pēc pirmās redakcijas publicēšanas. Pašlaik priekšlikumu vēl nāk ļoti maz. Esam ieinteresēti tos saņemt vairāk.

Visu interviju lasiet 16.decembra “Zemgales Ziņās”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: no ahīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.