Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmo reizi pilsētā notiks viesmīļu skrējiens “Labu aplīti 2024”

Popularizējot viesmīlības nozari un aicinot tās pārstāvjus uz saliedēšanos, 25. maijā no pulksten 14 līdz 15 Pasta salā pie Tējas namiņa norisināsies viesmīļu skrējiens “Labu aplīti 2024”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pilsētas svētki ir kopā būšanas laiks, tāpēc aicinām uz saliedēšanās pasākumu Jelgavas pilsētas un novada ēdināšanas un viesmīlības nozares darbiniekus. Savukārt pilsētnieki šajā pasākumā aicināti piedalīties gan kā līdzjutēji, gan kā dalībnieki “tautas klasē”,” aicina Jelgavas Ēdināšanas un viesmīlības nozares asociācijas valdes locekle Sandra Blūmane. Nozares pārstāvju dalība pasākumā – ar iepriekšēju pieteikšanos.

Jelgavas Ēdināšanas un viesmīlības nozares asociācijā norāda, ka viesmīļu skrējiena laikā tā dalībnieki mēros maršrutu, uz vienas rokas turot paplāti, uz kuras atrodas ar dzērieniem piepildītas glāzes. Veicot maršrutu, dalībniekiem būs jāpārvar dažādi šķēršļi – kāpnes, pagriezieni, lavierēšana starp cilvēkiem un citi. Mērojot trasi, līdzīgi kā tas notiek darba ikdienā, tiks vērtēts gan dalībnieka ātrums, kurā tas paveicis maršrutu, gan arī kvalitāte – cik pilnas ir galapunktā nogādātās glāzes. Maršruta posmos dalībniekus vēros tiesneši.

Plānots, ka dalībnieki skrējienu veiks maršrutā: Pasta salas bāka pie Tējas namiņa – virzienā uz Lielo ielu (tiltu) – pagriešanās pa kreisi pirms tilta – serpentīna ietve līdz laukumam pie Pasta salas tuneļa – pa kāpnēm uz augšu – Driksas tilta šķērsošana – pa kreisi un lejā pa kāpnēm uz Jāņa Čakstes promenādi – zem ūdenskrituma – līdz strūklakai “Jelgavas students”– pa kāpnēm augšup līdz Mītavas gājēju tiltam – šķērso tiltu – pa kreisi pāri kanāla tiltiņam – pa kreisi līdz Pasta salas bākai. Kopējais maršruta ilgums ir sešas līdz astoņas minūtes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka pasākuma ieskaņā pulksten 14 notiks reģistrēšanās un numuru izsniegšana un iesildīšanās skrējienam ar treneri Tomu Zaķevicu, no pulksten 14.30 startēs skrējiens, bet pulksten 15 notiks veiklāko dalībnieku apbalvošana.

“Aicinām piedalīties pasākumā Jelgavas pilsētas un novada ēdināšanas un viesmīlības nozares darbiniekus – viesmīļus vai jebkuru citu darbinieku –, kā arī studentus un skolēnus, kuri apgūst ar viesmīlību un ēdināšanas nozari saistītās profesijas vai augstāko izglītību šajā nozarē,” tā S.Blūmane. Jāpiebilst, ka uzņēmumi, kuri piedalās pasākumā, papildina balvu fondu ar sava uzņēmuma dāvanu karti 50 eiro vērtībā. Prasība neattiecas uz studentiem, tehnikuma audzēkņiem un skolēniem.

Visi nozares pārstāvji, kuri plāno piedalīties skrējienā, aicināti tam iepriekš pieteikties, aizpildot pieteikšanās formu ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizatori norāda: interesentiem, kuri nav nozares pārstāvji, būs iespēja būt ne vien līdzjutējiem, bet arī dalībniekiem – pielaikot profesiju skrējienā “tautas klasē”. Šajā kategorijā dalībniekiem nav paredzētas balvas un nav nepieciešama arī iepriekšējā pieteikšanās – tā plānota kā atraktīva iespēja pārbaudīt savu veiklību un izzināt profesiju.

Jāpiebilst, ka viesmīļu skrējiena pirmsākumi meklējami 20.gadsimta sākumā Francijā, kur to dēvē par “course de garcons de cafe”. Skrējiena mērķis bija popularizēt viesmīļa profesiju Parīzē. Mūsdienās šādi skrējieni ir izplatīts veids viesmīļa profesijas popularizēšanai visā pasaulē – tas notiek vairāk nekā 53 pasaules valstīs.

Jāatgādina, ka Jelgavas Ēdināšanas un viesmīlības nozares asociācija ir dibināta 2024. gada 1. februārī, un tās darbība saistīta ar šīs nozares attīstības veicināšanu Jelgavas valstspilsētā un Jelgavas novadā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.