Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Plāno palielināt speciālistu atlīdzības izmaksu par atelpas brīža pakalpojuma sniegšanu

Valdība šodien lems par ieceri palielināt speciālistu atlīdzības izmaksu diennaktī par atelpas brīža pakalpojuma sniegšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban kompensāciju pašvaldībai par atelpas brīža pakalpojuma nodrošināšanu mērķa grupas personām – gan bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, gan personām ar garīga rakstura traucējumiem – kompensē atbilstoši faktiskajām izmaksām un kompensācijas apmērs var būt ne vairāk kā 73 eiro diennaktī. Tomēr Labklājības ministrija (LM) norāda, ka šāds izmaksu maksimālais kompensācijas apmērs nesedz faktiskās izmaksas, kas rodas pakalpojuma sniedzējiem par minētā pakalpojuma nodrošināšanu, ņemot vērā vispārējo cenu un izmaksu kāpumu valstī.

LM noteikumu projekts palielināt atlīdzības izmaksu līdz 116 eiro par pakalpojuma sniegšanu vienai mērķa grupas personai diennaktī, pieņemot, ka atelpas brīža pakalpojuma sniegšanas vietā tiks nodrošināti tādi speciālisti kā sociālais darbinieks, aprūpētājs, māsas palīgs, interešu izglītības pedagogs vai sociālais audzinātājs.

Ņemot vērā, ka šobrīd atelpas brīža pakalpojuma kompensācijas apmērs ir vienāds gan bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, gan personām ar garīga rakstura traucējumiem, attiecīgi arī šai mērķa grupai kompensācijas apmēru par atelpas brīža pakalpojuma sniegšanu diennaktī plānots noteikt līdz 116 eiro diennaktī. Pakalpojuma izmaksas bērniem un pilngadīgām personām tiek noteiktas vienādas neatkarīgi no tā, ka atsevišķi pakalpojuma sniegšanā piesaistāmie speciālisti var būt atšķirīgi, jo kopumā sniegtā pakalpojuma apjoms un saturs ir līdzvērtīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar LM veiktajiem aprēķiniem, atelpas brīža pakalpojuma kompensācijas apmēra palielināšanai līdz 116 eiro nepieciešamais finansējums ir 539 220 eiro un tas jau šobrīd ir pieejams pasākuma “Deinstitucionalizācija” īstenošanas noteikumi” projektos un papildu finansējums nav nepieciešams.

Kopumā vajadzība pēc atelpas brīža pakalpojuma noteikta 418 personām, no kurām 138 ir ar garīgā rakstura traucējumiem un 280 ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.