Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Politiskajās partijās reģistrēti 26 000 biedru

Politiskajās partijās pašlaik ir reģistrēti nepilni 26 000 biedru, liecina “Lursoft” apkopotie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk nekā 1000 biedru reģistrēti septiņās politiskajās partijās. Partijai “Jaunā vienotība” reģistrēti 2155 biedri, “Saskaņai” – 1646, politiskajai partijai “Katram un katrai” – 1418, Latvijas Zemnieku savienībai – 1402, bet “Konservatīvajiem” – 1256 biedri. Vairāk nekā 1000 biedri reģistrēti arī partijā “Latvija pirmajā vietā” un Nacionālajā apvienībā.

Biedru skaita ziņā mazākās ir reģionālās partijas, kas galvenokārt startē pašvaldību vēlēšanās, norāda “Lursoft”. Mazākā pašlaik pastāvošā partija ir pērn martā reģistrētā politiskā partija “Ropažu komanda”, kas apvieno 94 biedrus. Partijas valdē amatus ieņem Edgars Bricis, Madara Salna, Lotārs Saule un Nellija Štolcermane. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) publiskotie dati liecina, ka 2021.gada pašvaldību vēlēšanās partija ieguva 2,45% balsu, tādējādi netiekot ievēlēta Ropažu novada pašvaldības vadībā.

Skaitliski vismazāko partiju starpā ir arī “Tukuma pilsētai un novadam”, kura pulcē 187 biedrus, “Liepāja kvadrātā” ar 197 biedriem, “Tev, Jūrmalai” ar 202 biedriem un “Latvijai un Ventspilij”, kurā aopievienojušies 203 biedri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā atzīmēts “Lursoft” blogā, vairākas politiskās partijas nav izpildījušas pienākumu sniegt ziņas par biedru skaitu. Tādas ir septiņas partijas, un to vidū ir “Rīcības partija”, “Kristīgi demokrātiskā savienība” un “Par jaunu saskaņu”, kuras kādreizējais nosaukums bijis “SDK Dzimtene”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.