Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Prāta vētra” gatavojas savām muzikālajām olimpiskajām spēlēm

Jau nākamnedēļ grupa “Prāta vētra” pēc teju trīs gadu pārtraukuma atklās savu vasaras koncerttūri “Gads bez kalendāra”. Pirmais koncerts, kā tradicionāli ierasts, notiks Jelgavā, “prātnieku” dzimtajā pilsētā. Vasaras koncertus varēs baudīt piecās Latvijas pilsētās: 23. jūlijā Jelgavā, 30. jūlijā Valmierā, 6. augustā Daugavpilī, 13. augustā Ventspilī un 20. augustā Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē.
“Gads bez kalendāra” – tāds nosaukums ir arī “Prāta vētras” jaunajam albumam ar 10 dziesmām, no kurām viena – “Tur, kur Dieva kamanas slīd” – augsti novērtēta “Muzikālajā bankā” un atzīta par aizvadītā gada vērtīgāko pop- un rokdziesmu Latvijā.
Intervijā grupas ģitārists Jānis Jubalts atklāti par sajūtām, atkal gatavojoties koncerttūrei, par albuma nosaukuma saistību ar pandēmiju un to, kāpēc tapa vērienīgā koncertfilma. Sastapu Jāni pēc mēģinājuma, radoši iedvesmotu un pacilātu, parunājām arī par svētkiem, zaļu dzīvošanu, Eirovīziju un “Prāta vētras” nākotnes plāniem.
– Šovasar pēc trīs gadu pārtraukuma “Prāta vētra” atkal dosies koncerttūrē, un pašlaik notiek aktīvs mēģinājumu process. Stāstiet, vai mēģinājumos viss rit pēc plāna, kāds noskaņojums valda?
Mēģinām katru otro dienu, tiekamies un izejam cauri repertuāram, pagaidām viss iet pēc plāna. Šobrīd mēģinājumi vairāk tendēti uz skaņu un dziesmu secību, bet nianses noteikti papildināsim pirms pirmā koncerta, kad būs ģenerālmēģinājums. Ierasti tas notiek Jelgavā, pirms pirmā koncerta, – mēs sagaidām nakts tumsu, lai varam izmēģināt izvietojumu ar lielajām gaismām, precīzi punktus. Koncerts ir dziesmu plūdums, kuras ir saliktas secībā, bet ļoti svarīgi ir arī pārejas punkti, no mazās skatuves uz lielo, no vienas dziesmas uz nākamo, kopā veidojas liela scenogrāfija. Reizēm es koncertu salīdzinu ar izrādi, ko mēs paši veidojam, vienkārši tur ir pārsvarā dziesmas, mazāk aktiermeistarība. Mēs esam možā garā un ar nepacietību gaidām un gribam atkal Jelgavā, pļavā pretī pilij, redzēt daudz cilvēku, jo pauze ir bijusi liela.
– Jelgavas koncertos ir pieredzēts, ka cilvēki pulcējas uz koncertu ne tikai pļavā, bet arī blakus, Lielupē, klausās no laiviņām, jahtām. Kā uztverat šos klausītājus?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.