Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pret Covid-19 nevakcinētajiem būs jāievēro pašizolācija, atgriežoties no visām ES un EEZ valstīm

Pret Covid-19 nevakcinētie cilvēkiem būs jāievēro pašizolācija, atgriežoties no visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kā arī Lielbritānijas,

Pret Covid-19 nevakcinētie cilvēkiem būs jāievēro pašizolācija, atgriežoties no visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kā arī Lielbritānijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No drošo valstu saraksta ir izņemta Spānija, bet “zaļo” valstu sarakstā palicis tikai Vatikāns, no kura uz Latviju nav tiešo reisu.

“Sarkano” valstu saraksts atbilstoši valdības lēmumam pirmo reizi papildināts ar vairākām Āfrikas dienvidu daļas valstīm – Botsvānu, Dienvidāfriku, Namībiju, Zimbabvi, Svatini, Lesoto, Mozambiku un Malāviju.

SPKC saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem aprēķinātais 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem nedēļas laikā Latvijā sarucis no 1111,4 gadījumiem līdz 749,2 gadījumiem, kas šobrīd ir 15. augstākais rādītājs ES un EEZ valstu vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Igaunijā aizvadītās nedēļas laikā sarucis saslimstības rādītājs, sasniedzot 895,5 (nedēļu iepriekš – 1067,1). Savukārt Lietuvas rādītājs sarucis no 1213,8 līdz 1008,9.

Iebraucot Latvijā no valsts, kurā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 75, obligāti jāievēro desmit dienu pašizolācija. Pašizolācijas laiku var saīsināt, ja septītajā dienā veic atkārtotu testu un tas ir negatīvs. Testa rezultāts jāfiksē testēšanas sertifikātā. Pašizolāciju var neievērot personas ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Pašizolāciju var neievērot bērni līdz 12 gadu vecumam, kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šādos gadījumos bērni desmit dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.