Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 7700 bērni vecumā no pieciem līdz 11 gadiem

Līdz šim pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 7700 bērni vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši 7755 bērni šajā vecumā, tostarp 1643 vakcinācijas procesu ir pabeiguši. Tāpat 15 bērni šajā vecuma grupā ir revakcinēti, saņemot trešo poti. Šī vecuma grupa vakcinēšanai atvērta kā pēdējā 2021.gada decembrī.

NVD dati liecina, ka otrdien potes pret Covid-19 saņēmušas 1909 personas, tostarp pirmo poti – tikai 119 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 384 cilvēki, tostarp 23 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kuras gadījumā vakcinācijas sertifikātu izsniedz jau pēc vienas devas iepotēšanas, liecina NVD dati. Pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu ātrāk ir jāveic revakcinācija.

Savukārt balstvakcīnu imunitātes nostiprināšanai saņēma 1406 cilvēki, līdz ar to lielākā daļa no otrdien vakcinētajiem bijuši tie, kas saņēmuši balstvakcīnas devu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar NVD datiem pret Covid-19 otrdien vakcinētas tostarp četras grūtnieces. Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis “Twitter” raksta, ka grūtnieču vakcinācija pasargā no smaga Covid-19 ne tikai pašas grūtnieces, bet arī jaundzimušos.

Dati vēl var mainīties, jo vakcinētāji datus par potēm nereti ievada ar dažu dienu nobīdi.

Vakcināciju vakar veikušas 139 iestādes, bet visvairāk sapotēja AS “Veselības centru apvienība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2021.gada jūlija sākumā Latvijā bija 1 882 200 iedzīvotāju. No tiem līdz šim 71,23% ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnu pret Covid-19, bet 68,8% vakcinācijas procesu ir pabeiguši.

No visiem Latvijas iedzīvotājiem revakcinēti ir 25,71% iedzīvotāju. Savukārt no tiem, kas vakcinācijas procesu ir sākuši, balstvakcīnu ir saņēmuši 37,37%.

Latvijā ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī “Johnson&Johnson” vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.