Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pretēji iedzīvotāju lūgumam, šogad neasfaltēs ceļu Svēte-Augstkalne

Šogad ceļš Svēte-Augstkalne netiks asfaltēts, atbildot uz iedzīvotāju un Jelgavas novada domes lūgumu par ceļa asfaltēšanu, norādījusi VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldībā, atbalstot Svētes, Zaļenieku un Vilces pagastu iedzīvotāju iniciatīvu par valsts vietējā autoceļa Svēte-Augstkalne asfaltēšanu, janvāra vidū Jelgavas novada pašvaldība vērsās ar vēstuli LVC.

Vēstule tika papildināta ar 611 iedzīvotāju parakstiem.

Saņemtajā atbildes vēstulē LVC norāda, ka, lai gan 2020.gadā ceļa grants seguma kvalitāte minētajā posmā novērtēta kā slikta, satiksmes intensitāte, atbilstoši satiksmes uzskaites datiem, šajā posmā esot tikai 696 transportlīdzekļi diennaktī. Apkopojot iegūtos datus, LVC skaidro, ka šogad neplāno ceļu asfaltēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ņemot vērā, ka valstī kopumā sliktā stāvoklī ir vairāk nekā puse valsts vietējo autoceļu ar grants segumu, pašlaik pieejamā finansējuma ietvaros autoceļa Svēte-Augstkalne posma 10,25-33,70. kilometram sakārtošanas darbi netiek plānoti. Taču, izstrādājot Valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmas 2023.-2025.gadam, izvērtēsim iespējas tajās iekļaut arī konkrēto autoceļu”, skaidro LVC  valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis.

Saskaņā ar LVC informāciju, valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmu izstrādāšana tiek veikta, balstoties uz autoceļu tehniskās apsekošanas rezultātiem un satiksmes intensitātes uzskaites datiem, kā arī tiek izvērtēti sociālekonomiskie faktori – iedzīvotāju izvietojums, novada centra sasniedzamība no pagastu centriem, sabiedriskā transporta maršruti un citi faktori.

Katru gadu tiek izvērtēti visi valsts autoceļi, un valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmās tiek iekļauti autoceļi ar sliktāku seguma stāvokli un lielāku satiksmes intensitāti, tādā veidā nodrošinot iespējami lielākam satiksmes dalībnieku skaitam labākus braukšanas apstākļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļam Svēte-Augstkalne tiks nodrošināta regulāra autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu izpilde atbilstoši noteiktajai ikdienas uzturēšana klasei.

Jelgavas novada pašvaldība nolēmusi LVC iesniegt atkārtotu vēstuli, lūdzot izvērtēt iespēju konkrēto ceļa posmu iekļaut arī valsts Atputekļošanas plānā, jo neasfaltētais grants ceļš ilgstoši apgrūtina pie ceļa dzīvojošo ģimeņu ikdienas dzīvi un sadzīves apstākļus. 

Publiski pieejamā informācija liecina, ka grants segumu pastāvīga atputekļošana ieteicama posmos ar nelielu, bet pietiekami pastāvīgu satiksmes intensitāti, apdzīvotu vietu tuvumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, iedzīvotāji, vēršoties pašvaldībā, norādīja, ka konkrētais ceļa posms ilgstoši apgrūtina pie ceļa dzīvojošo ģimeņu ikdienas dzīvi un sadzīves apstākļus, jo uz neasfaltētā ceļa vasarās automašīnas rada putekļu mākoņus. Iedzīvotāji, mainoties laikapstākļiem, steidzamības kārtā lūdz regulāri atputekļot ceļa posmus dzīvojamo māju tuvumā.

Šī ceļa kvalitātes uzlabošana atslogotu transporta intensitāti uz ceļa Dobele-Bauska posmā Vilce-Eleja un uz ceļa Rīga-Šauļi posmā Eleja-Jelgava.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.