Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Probācijas dienestā katru dienu kāds iet prom vai nāk klāt

Pērn Valsts probācijas dienests Latvijā atzīmēja 20 gadu jubileju. Tomēr joprojām bieži saskaramies ar cilvēku neizpratni un nezināšanu, ar ko šī iestāde īsti nodarbojas un kāda ir tās darba specifika. Par dienesta funkcijām saruna ar Valsts probācijas dienesta Zemgales reģiona teritoriālās struktūrvienības Jelgavas 2. nodaļas vadošo probācijas speciālistu – nodaļas vadītāju Ivaru Ozoliņu.

– Pastāstiet nedaudz par sevi. Vai jūsu ceļš līdz darbam probācijas dienestā bija nejaušs vai likumsakarīgs?

Esmu uzaudzis Gaujienā. Kopš bērnības mani ļoti aizrāva matemātika, bet vēlāk arī ekonomika, tāpēc studēt izvēlējos Jelgavā, toreizējās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē. Pēc tās absolvēšanas sāku strādāt savā profesijā par ekonomistu Rīgas domē un paralēli turpināju studijas maģistrantūrā. Dzīvoju Rīgā, un reiz, atgriežoties mājās, mani sagaidīja visai bēdīga aina – dzīvokļa durvis bija uzlauztas un visas vērtīgās mantas nozagtas, ieskaitot ledusskapja saturu un apģērbu. Policija toreiz minēja, ka vainīgie varētu būt narkomāni, kas man, kā laukos uzaugušam jaunietim, izdzirdot vārdu “narkotikas”, bija kas jauns.
Iespējams, tas bija pagrieziena punkts dzīvē vai likumsakarība atgriezties Jelgavā. Aizgāju no darba Rīgas domē, nejauši ieraudzīju sludinājumu, ka Valsts probācijas dienestā meklē darbinieku, un pieteicos. Iepriekš par tādu dienestu un tā darbību neko pat nebiju dzirdējis, bet pirms darba intervijas iemācījos no galvas visu mājaslapā pieejamo informāciju, izturēju konkursu un tiku pieņemts darbā, pat nezinot darba specifiku. Pirmie iespaidi, sākot strādāt Valsts probācijas dienestā, bija diezgan šokējoši, jo ikdienā mēs visbiežāk neaizdomājamies, ka likumpārkāpēji var būt arī mūsu draugi, kursabiedri un principā visdažādāko profesiju pārstāvji. Šis darbs ir ļoti atbildīgs, jo darba procesā kļūstam it kā par daļu citu cilvēku dzīves. Valsts probācijas dienests ir vieta, kur ir iespēja sevi pilnveidot, un, kā saka mani kolēģi, es esmu izaudzis kopā ar dienestu no jauna zaļa studenta par nodaļas vadītāju, jo tā nu sanācis, ka jau divpadsmit gadu strādāju šeit.

– Cilvēkiem nereti mēdz būt stereotipisks priekšstats vai vispār nav zināšanu par Valsts probācijas dienesta darbu. Kāda ir šī dienesta loma sabiedrībā un galvenie darbības virzieni?

Valsts probācijas dienests nodrošina soda izciešanu, cilvēkam turpinot dzīvot sabiedrībā, neizdarot likumpārkāpumus, nedarot pāri citiem, turpinot rūpēties par savu ģimeni, ejot uz darbu un maksājot nodokļus. Cilvēkus, ar kuriem strādājam, saucam par probācijas klientiem, nevis notiesātajiem vai likumpārkāpējiem. Visā Latvijā ik gadu Valsts probācijas dienestā strādājam ar apmēram 16 tūkstošiem klientu, bet Jelgavā un novadā šobrīd ir 260 aktīvu klientu, katru dienu kāds iet prom vai nāk klāt.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.