Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Putnu ligzdošanas periodā ierobežo koku ciršanu

No 15.aprīļa līdz 30.jūnijam pilsētās un ciemu teritorijās ir aizliegta koku ciršana. Aizliegums saistīts ar nepieciešamību aizsargāt putnus to ligzdošanas periodā un arī saudzēt kokus aktīvas plaukšanas un zaļošanas laikā, informē “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā periodā, konsultējoties ar arboristu, ir atļauta koku vainagu kopšana (izņemot galotņošanu jeb nozāģēšanu) un bīstamo zaru izzāģēšana, kas nepārsniedz vairāk par 20% no koka vainaga. Iespējama arī tādu koku ciršana, kuri apdraud infrastruktūras darbību, cilvēka veselību, dzīvību vai īpašumu, vai arī ir nepieciešams uzlabot satiksmes redzamību ielās, ja pirms darbu veikšanas ir notikusi situācijas fotofiksācija un informēta pašvaldība.

Koku ciršanu pilsētā veic gan pašvaldība, gan individuālie zemesgabalu īpašnieki, gan uzņēmumi un citi īpašumu valdītāji. Koku ciršana nereti ir saistīta ar būvdarbu uzsākšanu un veikšanu. Ja iepriekš ir saņemta atļauja no Būvvaldes,  ka to drīkst darīt, taču darbs nav paveikts līdz 14. aprīlim, tad koku ciršana ir jāatliek līdz jūlijam.

Atļauta arī augļu koku ciršana un koku ar celma caurmēru mazāku par 20 centimetriem ciršana, ja īpašnieks tos cērt sev piederošā zemē. Šādu koku ciršanai ne šajā, ne citā periodā nav nepieciešama pašvaldības Būvvaldes atļauja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koku ciršanas aizliegums no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam noteikts Ministru kabineta 02.05.2012. noteikumos Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”.

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.