Renārs Krastenbergs – Latvijas rezultatīvākais uzbrucējs

renārs krastenbergs
Uzbrucējs Renārs Krastenbergs pēc spēles ar Vācijas valstsvienību 2021. gada Pasaules čempionātā Rīgā | Foto: Ruslans Antropovs

Latvijas hokeja valstsvienība Pekinas ziemas olimpisko spēļu izslēgšanas kārtā ar rezultātu 2:3 (1:1; 1:1; 0:1) piekāpjas Dānijas izlasei. Jelgavnieks Renārs Krastenbergs spēles gaitā atdeva divas rezultatīvas piespēles un kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju Latvijas valstsvienības rindās.

Pirmajā trešdaļā abas komandas centās nepieļaut rupjas kļūdas un aktīvi darbojās, lai pretinieks nenonāktu vārtu tuvumā. Spēles nogriežņa vidū Latvijas valstsvienības vārtsargs Jānis Kalniņš guva savainojumu un viņu nomainīja Ivars Punnenovs.

Dānijas valstsvienības spēlētājiem vienā no retajiem uzbrukumiem izdevās uzmest ripu virsū Punnenovam un Mortens Poulsens pirmais nokļuva pie atlekušās gumijas rituļa, ieraidot to latviešu vārtos – 0:1.

Četras minūtes vēlāk pēc Oskara Cibuļska un Renāra Krastenberga tālām piespēlēm, komandas kapteinis Lauris Dārziņš nonāk viens pret viens ar dāņu vārtsargu, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1.

Otrajā trešdaļā Latvijas valstsvienība veiksmīgi izmantoja “tuvā soliņa” faktoru, piespiežot dāņus pārkāpt noteikumus un nonākt mazākumā. Vairākumā Lauris Dārziņš precīzi raida ripu pretinieku vārtos, izvirzot latviešu spēles vadībā. Vēl viena rezultatīva piespēle tiek pieskaitīta Renāra Krastenberga kontā – 2:1.

Trešdaļas izskaņā latviešu hokejisti nepārliecinoši nospēlē aizsardzībā, kas ļauj Julianam Jakobsenam izlīdzināt spēles rezultātu – 2:2.

Trešās trešdaļas pašā sākumā Lauris Dārziņš negaidīti pārkāpa spēles noteikumus un vairākumu Dānijas valstsvienības labā guva Markus Lauridsens – 2:3.

Trešdaļas turpinājumā Latvijas valstsvienība mēģināja izlīdzināt spēles rezultātu, bet vairs nekas nav izdevies, un mūsu puiši piekāpjas dāņiem, izstājoties no dalības ziemas olimpiskajās spēlēs vienpadsmitajā vietā.

Uzreiz pēc spēles uzbrucēji Lauris Dārziņš un Kaspars Daugaviņš paziņoja, ka vairs neturpinās spēlēt Latvijas valstsvienībā.

Jelgavnieks Renārs Krastenbergs šajās spēlēs atzīmējās kā rezultatīvākais Latvijas valstsvienības spēlētājs, kurš četrās spēlēs guva 1 vārtus un atdeva 4 rezultatīvas piespēles.