Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Renovācija Pasta ielā 34 – būt vai nebūt?

Divpadsmitstāvu mājas Jelgavā, Pasta ielā 34 dzīvokļu īpašnieki pirms diviem gadiem vienojās par to, ka mājai jāsagatavo 12 tūkstošu eiro vērts renovācijas projekts.

Vai šaubīgais mazākums nogremdēs vairākuma gribu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvojoties bankas noteiktajam darījuma noslēguma termiņam renovācijas uzsākšanai, saspringta gaisotne izveidojusies daudzdzīvokļu namā Pasta ielā 34. Pirms diviem gadiem ar vairāk nekā puses (50 procenti plus viena balss) iedzīvotāju atbalstu tika izstrādāts mājas renovācijas projekts, kas ietver ne tikai sienu un bēniņu siltināšanu, bet arī liftu, veco logu un durvju nomaiņu, apkures radiatoru atjaunošanu, uzstādot pie tiem patērētā siltuma skaitītājus (alokatorus). Taču, lai dzīvokļu īpašnieku kopībai tiktu izsniegts “Swedbank” kredīts renovācijai 689 tūkstošu eiro apmērā, banka pieprasa dzīvokļu īpašnieku atbalstu ne vairs 50 procenti plus viena balss, bet gan 70 procenti no dzīvokļu īpašnieku skaita. Renovācijas kopējās izmaksas tiek lēstas viena miljona 205 tūkstošu eiro apmērā. No šīs summas 517 tūkstoši eiro ir ES līdzfinansējums, kas būtībā mājai tiek uzdāvināts. Lai segtu atlikušos 689 tūkstošus eiro, dzīvokļu īpašniekiem tiek piedāvāts ņemt kredītu. Kredīta procentu likme ir 2,8 gadā.

Visu rakstu lasiet 27. janvāra “Zemgales Ziņās”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. var jau nojaukt tās trīs špickastes un uzbliezt vēl vienu banānu impēriju + kādu benzīntanku ar gardiem hotdogiem un plastmasas kafiju centra proletariātam un pārējiem industriālajiem plebejiem.

    1. un vakcinācijas centru, obligāti. Beigsies korons, būs nākošās epidēmijas, vajag uzzināt, kuras tās būs un jau tagad saražot vakcīnas. Lai tēvzeme beidzot nopelna pati un nav jācērt koki, jātirgo ļaunajiem skandināviem. Latviešu nokija – vakcīnas pret vīrusiem, kuri vēl neeksistē. Nav par ko 🙂

      2
      4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.