Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Rīns vēlas vadīt Jelgavas NĪP arī turpmāk

Signis Rīns

Jelgavas pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu uz valdes locekļa amatu pašvaldības uzņēmumā “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”. Savu kandidatūru šim amatam pieteicis arī līdzšinējais vadītājs Signis Rīns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par valdes locekļa galvenajiem pienākumiem tiek uzsvērta prasme vadīt, plānot un koordinēt kapitālsabiedrības darbību kopumā, nodrošināt kapitālsabiedrības pamatdarbību, administratīvo, saimniecisko un finanšu vadību, pieņemt valdes lēmumus. Vakantās vietas prasības ir akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība inženierzinātnēs, uzņēmējdarbības vadībā, ekonomikā vai tiesību zinātnēs.

Pretendentam jābūt vismaz triju gadu profesionālajai pieredzei valdes locekļa amatā pašvaldības vai valsts kapitālsabiedrībā vai tam līdzvērtīgā vadošā amatā un nevainojamai reputācijai. Pretendentam jāatbilst Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasībām, kas nozīmē to, ka tas nedrīkst būt persona, kurai ir ar Krimināllikumu saistītas problēmas, kurai ir pasludināts maksātnespējas process vai kura beidzamo divu gadu laikā bijusi politiskas partijas amatpersona. Pretendentam izvirzītas arī vairākas prasības likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” ietvaros. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” valdes locekļa mēneša atlīdzība par darbu valdē ir 3500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Tagadējais Jelgavas NĪP vadītājs Signis Rīns “Ziņām” atklāja, ka vēlas turpināt darbu šajā amatā. Pats viņš atzīst, ka viņa daudzu gadu darba pieredze enerģētikas jomā ir citāda. Tomēr laiks no pērnā jūnija, kas pavadīts Jelgavas NĪP vadītāja amatā, ir bijis interesants, katru dienu kaut kas jauns. Par aktuālākajām problēmām S.Rīns uzskata daudzdzīvokļu ēku siltināšanu un patērētā siltuma racionālu izlietošanu. Pašlaik Jelgavā tiek īstenoti četri siltināšanas projekti, tostarp tiek renovēta pirmā 12 stāvu māja Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S.Rīns Jelgavas NĪP sāka vadīt 2021. gada jūnijā, kad Valsts policija no amata atstādināja iepriekšējo vadītāju Juri Vidži. Drīz tika atzīts, ka J.Vidžis ir nevainīgs. S.Rīns no 2020. gada oktobra pildīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieka attīstības jautājumos pienākumus. Pirms tam viņš vairāk nekā desmit gadu strādāja akciju sabiedrībā “Sadales tīkls”, kā arī ilgāku laiku bijis “Dienvidu elektrisko tīklu” tehniskais vadītājs.

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.