Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Roberta Pelšes ielu Elejā pārdēvē par Saules ielu

Jelgavas novada dome 27. martā lēma mainīt Roberta Pelšes ielas nosaukumu uz Saules iela. Lēmums par ielas nosaukuma maiņu stājies spēkā 6. aprīlī un tālāk sekos adresācijas objektu adrešu maiņa, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots iepriekš, janvāra domes sēdē jautājuma par nosaukuma maiņu izskatīšanu deputāti lēma uz laiku atcelt, jo pašvaldībā bija saņemts Roberta Pelšes ielas iedzīvotāju kolektīvais iesniegums, kurā viņi pauž savu nostāju pret nosaukuma maiņu. Lai ielas nosaukuma maiņas procesā  iesaistītu sabiedrību un noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par viņuprāt atbilstošāko ielas nosaukumu, tika pieņemts lēmums organizēt iedzīvotāju sanāksmi. 22. februārī Elejā noritēja ielas iedzīvotāju sapulce, kurā sanākušie vienojās par, viņuprāt, piemērotāko ielas nosaukumu – Saules iela.

Ielai ir piesaistīti 11 nekustamo īpašumu – gan privātmāju un divpadsmit dzīvokļu, gan viena uzņēmuma – adresācijas objekti. Jāpiebilst, ka normatīvie akti neparedz obligātu īpašuma tiesību apliecinošu dokumentu maiņu gadījumos, kad tiek mainīta adrese. Tādējādi līdz adreses maiņai izdotie dokumenti, piemēram, zemesgrāmatu apliecības, kuros ir fiksēta iepriekšējā adrese, joprojām būs spēkā esoši, un to maiņa veicama tikai tad, ja to vēlas pats dokumenta turētājs. Savukārt deklarētā dzīves vietas adrese tiek aktualizēta automātiski bez personas starpniecības datu apmaiņas rezultātā starp valsts nozīmes reģistriem.

Lai atvieglotu operatīvo dienestu darbu, aicinām iedzīvotājus parūpēties par to, lai pie dzīvojamām mājām atrastos korektas adrešu norādzīmes un ēku adresācija būtu skaidra un saprotama. Atgādinām, ka norādzīmju izvietošana un izskats noteikts pašvaldības  saistošajos noteikumos “Par ēku nosaukumu (adrešu), dzīvokļu numuru, ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošanu Jelgavas novada pašvaldībā”. Saistošie noteikumi pieejami pašvaldības tīmekļvietnes  www.jelgavasnovads.lv sadaļā Pašvaldība – Normatīvie akti – Saistošie noteikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš Krievijas uzsāktā pilna apmēra kara Ukrainā daudzviet Latvijā tiek pārdēvēti ielu nosaukumi, lai novērstu nevajadzīgu padomju laika mantojumu mūsdienās. Roberta Pelšes iela savu nosaukumu ieguvusi padomju periodā, slavinot padomju režīmu un ar to saistīto personu – Elejas pagastā dzimušo latviešu marksistu, Latvijas PSR nopelniem bagāto kultūras darbinieku, literatūrkritiķi un publicistu Robertu Pelši.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.