Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Romāna Lejas kunga atmiņas par bērnību Jelgavā

Romāns Leja dzimis 1932. gada 24. novembrī un lielāko savas dzīves daļu cieši saistīts ar Jelgavu. 21. jūlija “Zemgales Ziņās” jau lasījām Romāna kunga piezīmes par pilsētas nopostīšanu 1944. gadā. Tagad publicējam viņa atmiņas par bērnību Jelgavā.
Kristības Annas baznīcā
Vienas no agrās bērnības atmiņām, kas man palikušas atmiņā, ir kristības Jelgavā, Annas baznīcā. Bija liela telpa, sēdēja daudz cilvēku. Tēvs mani turēja ejas vidū uz rokām. Pa eju tuvojās trīs grezni tērpti kungi ar dažādām mantiņām rokās. Vienam bija spožs trauks ar ūdeni, ko grasījās man liet virsū. Es no pārsteiguma vai bailēm sāku spirināties, un tas trauks viņam izkrita no rokām. Kungi apgriezās un aizgāja projām. Bet pēc kāda laiciņa nāca atpakaļ. Šoreiz tēvs mani stingri saturēja, tā, ka nevarēju ne roku, ne kāju pakustināt. Tad man to ūdeni arī uzlēja uz galvas. Vēlāk, kad ieprasījos, kā tad bija ar to kristīšanu, tēvs teica, ka dabūjis iet uz ģērbkambari un maksāt 25 latus (toreiz lielu naudu), lai ceremoniju pabeigtu.
Tā kā tēvs un māte gāja strādāt, ar mani noņēmās un pieskatīja vecāmāte, mana māte bija viņas jaunākā meita. Vecāmāte bieži lasīja biezu grāmatu (laikam Bībeli). Reizēm lasīja arī man priekšā, atmiņā palicis stāsts par kādu Ēsavu, kuram bijuši tik lieli un kupli mati, ka palicis karājoties ozola zaros. Laikam gan šī grāmata mani ieinteresēja, jo kur gan citur iepazinu gotu burtus (veco druku) un sāku lasīt. Grāmata ar krāšņu gaili uz vāka ieradās pēc tam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.