Rovaniemi hokejisti izskolo “Zemgale/LLU” (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās piedzīvoja zaudējumu pret latviešu aizsarga Mika Tumanova komandu no Somijas pilsētas Rovaniemi komandas “RoKi” ar rezultātu 1:7 (0:2; 0:1; 1:4). Vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva uzbrucējs Kristaps Roķis.

“Zemgale/LLU” šovakar uzņēma viesos Rovaniemi pilsētas komandu “RoKi”, kuras sastāvā spēlē aizsargs Miks Tumanovs, kurš pagājušā sezonā aizvadīja jelgavnieku komandā 18 spēles. Laukuma saimnieki startēja ar pārsvarā ierasto sastāvu, kurā debiju Somijas otrajā spēcīgākajā hokeja līgā piedzīvoja “Zemgale Juniors” uzbrucējs Uldis Pūpols.

Spēle iesākās ar redzamu “Zemgale/LLU” pārsvaru un vairākiem vārtu gūšanas momentiem, kas netika realizēti. Viesi iesākumā pārsteidza ar lēnīgumu, bet pakāpeniski viņi kļuva ātrāki.

Uzbrūkot pēc klasiskās somu shēmas “RoKi” spēlētāji sagaidīja savu momentu, nonāca pie jelgavnieku vārtiem un pēc vārtsarga Ērika Vītola atsistās ripas, pie tās nonāca Valteri Suni, kurš arī atklāja spēles rezultātu – 0:1.

“RoKi” spēlētāji turpināja kāpināt savu ripas kontroles pārsvaru, un tas pēc neilga laika ļāva somu uzbrucējam Antonam Sikorski spēja izrauties caur jelgavnieku aizsargiem un pārspēja arī Ēriku Vītolu – 0:2.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols sāka mainīt spēlētājus starp virknējumiem, mēģinot lauzt spēles gaitu. Ja trešdaļas sākumā pārsvars bija somu pusē, tad trešdaļas vidū jelgavniekiem izdevās to izlīdzināt. Bet tas neglāba no ārkārtīgi precīza viesu aizsarga Mika Tumanova metiena vārtu augšējā stūrī – 0:3.

Trešajā trešdaļā “RoKi” spēlētāji zinādams, ka jelgavnieki centīsies atspēlēties, vēl vairāk palielināja savu ātrumu, lai kompensētu spiedienu. Abām komandām sāka klibot disciplīna un abas apmainījās ar vārtu guvumiem. Artu Reme iemeta ripu mazākumā, bet “Zemgale/LLU” uzbrucējs Kristaps Roķis lielā vairākumā – 1:4.

Jau mirkli vēlāk jelgavnieku uzbrucējs Rainers Rullers nonāca uz sodītā soliņa, un somu uzbrucēj Jere-Matīass Alanens guva piekto ripu, kura salauza “Zemgale/LLU” cīņas sparu – 1:5.

Sekoja vēl vien mazākums, kuru “RoKi” labā izmantoja Heiki Hutenens, un 24 sekundes vēlāk viņam pievienojās britu aizsargs Džošua Tetlovs, pilnībā sagraujot laukuma saimniekus – 1:7.

Sestdien abas komandas aizvadīs otro spēli, kurā “Zemgale/LLU” centīsies uzlabot savu sniegumu pret ļoti tehnisku un fiziski labi sagatavotu Rovaniemi pilsētas komandu. Svarīgākais, ka mūsu hokejisti gūs pieredzi pret spēcīgu pretinieku, kuru tuvākā apkārtnē grūti atrast, ja vien vienīgi “Mestis” līgā.

“Zemgale/LLU” – “RoKi” – 1:7 (0:2; 0:1; 1:4)

Vārtu guvēji: 09:54 Valtteri Suni (Kaarela, Peltola); 13:28 Anton Sikorski (Ulkuniemi, Tumanovs); 29:42 Miks Tumanovs (Huttunen, Holopainen); 47:31 Arttu Rämö (Alanen) – mazākumā; 48:48 Kristaps Roķis (Goršanovs) – lielā vairākuma; 50:25 Jere-Matias Alanen (Heino, Rämö) – vairākumā; 55:00 Heikki Huttunen (Tiihonen, Tumanovs) – vairākums; Joshua Tetlow (Manninen).