Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Rudens danči” pārtop par “Pavasara dančiem”

Otrajās Lieldienās, 18. aprīlī, pulksten 16 kultūras namā skatītāji aicināti uz koncertu “Pavasara danči”. Tajā piedalīsies Jelgavas tautas deju ansambļi “Diždancis” un “Kalve”, ansambļi “Līgo” un “Gatve” no Rīgas, jauniešu deju kolektīvi “Ūsiņš” no Salaspils, “Delveri” no Krustpils un “Vizbulīte” no Siguldas., informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta programma veidota tā, lai kolektīvi varētu izdejot 2023. gada dziesmu un deju svētku repertuāru, stāsta “Diždanča” vadītāja Ieva Karele. Būs arī neredzētas dejas, ko radījuši jaunie horeogrāfi Sandra Kauranena, Ilona Bogdanova, Vilnis Brēmanis un Egija Dreimane. Tāpat koncertā tiks izdejots tā saucamais “zelta fonds” – Imanta Magones “Spēlē, spēlmani”, Ulda Žagatas “Klipu klapu”, Jāņa Purviņa “Sasala jūrīna”, kā arī dejas, ko nesenā pagātnē radījuši horeogrāfi Gunta Skuja, Dagmāra Bārbala, Jānis Purviņš, Ilmārs Dreļs un citi.

“Šie būs jau sešpadsmitie “Rudens danči”, kas šoreiz gan pārtapuši par “Pavasara dančiem”. Iepriekšējie notika 2020. gada oktobrī videokoncerta veidā. Sešpadsmitajiem bija jābūt pagājušā gada oktobrī, bet ārkārtējās situācijas dēļ nedēļu pirms koncerta datuma danči tika atcelti,” tā I.Karele. Kolektīva vadītāja stāsta, ka ir izveidojies draudzīgu kolektīvu kopums, kas arī parasti piedalās šajos koncertos. “Protams, vispirms jau tas ir satikšanās prieks kolektīvu dalībniekiem. Dejotāji parasti atbrauc agrāk, un mums kopā ir dažādas aktivitātes. Iepriekš tās vairāk bija sportiskas, bet šogad tās esam saistījuši ar Lieldienām. Ļoti gaidām arī atkalredzēšanos ar skatītājiem. Mēs tik ļoti esam izslāpuši pēc koncertiem ar cilvēku pilnām zālēm!” uzsver I.Karele.    

Koncerta mākslinieciskā vadītāja ir I.Karele, režisore – Lolita Muižniece. Biļešu cena – 3 un 4 eiro. Pieaugušajiem, apmeklējot koncertu, jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu. Kopā ar sertifikātu jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Foto: TDA “Diždancis”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.