Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Rūpes par trūkumcietējiem – iespēja mums visiem

Trūkumcietējus Jelgavā ēdina pareizticīgo, katoļu, baptistu draudzes, kā arī Pestīšanas armija
“Jaunajā gadā vēliet man veselību. Lai varu pakustēt! Tad viss būs,” teica kāda sieviete, kura stāvēja rindā pēc zupas pie Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāles Katehēzes centra jeb tā sauktās Baltās mājas. Lēnā, stīvā solī viņa piegāja pie nama durvīm, kur caur speciāli zupas dalīšanas brīdim izvietotu epidemioloģiskās drošības aizkaru saņēma gaidīto ēdienu.
Šoreiz papildus tam no bīskapa Edvarda Pavlovska rokām sieviete saņēma arī paciņu – pašvaldības sveicienu gadu mijā. Sieviete piebilda, ka gan zupu, gan gadu mijas sveicienu nes arī māsai, kura ir invalīde un tik slidenā laikā kā tagad nevar iziet uz ielas. “Man pensija divsimt, viņai – nepilni divsimt. Tā iztiekam,” sacīja sieviete un piebilda, ka zālēm nākas tērēt daudz. To, ka cilvēkam ar kustības traucējumiem ērtāka varētu būt dzīve kādā sociālās aprūpes centrā, viņa nevēlas pieņemt. “Tik traki vēl nav. Vēl uznest malku otrajā stāvā es varu!” teica sieviete. “Jānes malka, jāgrābj pelni, jāaiziet uz veikalu, aptieku un pēc zupas. Tā paiet tā diena.”
Aizsteidzās, pateikuši lielu paldies
Savukārt 72 gadus vecais redzes invalīds Jons, kurš arī bija atnācis pēc zupas, “Ziņām” pastāstīja, ka pēc profesijas ir agronoms.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.