Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saeima aizliedz pasākumos izmantot militāru agresiju un kara noziegumus identificējošā stilistikā lietotus simbolus

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, aizliedzot pasākumos izmantot militāru agresiju un kara noziegumus identificējošā stilistikā lietotus simbolus, izņemot gadījumus, kad nav mērķa šos noziegumus attaisnot vai slavināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākotnējo versiju likuma grozījumiem iesniedza Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Pieņemto grozījumu viens no mērķiem ir aizliegt militāro agresiju slavinošu simbolu izmantošanu publiskos pasākumos, tajā skaitā burta “Z” izmantošanu šādam nolūkam.

Tāpat pieņemts deputātu Artusa Kaimiņa un Lindas Mednes (K) priekšlikums, publiskos pasākumos aizliedzot popularizēt un slavināt nacistiskā un komunistiskā režīma ideoloģiju saturošus notikumus, tai skaitā šo ideoloģiju pārstāvošu personu dzimšanas dienas, kauju un uzvaru atceres dienas, brīvu un neatkarīgu valstu teritoriju vai to daļu okupāciju slavināšanas dienas.

Kā Saeimas debatēs skaidroja Kaimiņš, šī norma pēc būtības aizliegšot 9.maija pasākumu rīkošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šai normai kā izņēmumi būs gadījumi, kad šo pasākumu mērķis nebūs saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu vai arī šie pasākumi tiks izmantoti izglītojošiem, zinātniskiem vai mākslinieciskiem mērķiem.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja parlamenta Preses dienestā, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Kaimiņš uzsver, ka, nosodot Krievijas īstenoto kara darbību Ukrainā, jāpauž stingra nostāja, ka tādiem Krievijas militāro agresiju slavinošiem simboliem kā burtiem “Z”, “V” vai citiem simboliem, kas izmantoti ar šādu mērķi, “nav vietas publiskos pasākumos”.

Kā ziņots, Juridiskā komisija iepriekš atbalstīja citus likuma grozījumus, kuri paredz noteikt administratīvo sodu par Krievijas bruņoto spēku simbolu karā pret Ukrainu publisku izmantošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākotnējo piedāvājumu citā likumā iesniedza ZZS deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Edgars Tavars, Didzis Šmits, Armands Krauze, Janīna Jalinska, Gundars Daudze, Jānis Vucāns, Māris Kučinskis un Raimonds Bergmanis.

Valainis iepriekš skaidroja, ka runa būtu par aizliegumu tādiem Krievijas bruņoto spēku karā pret Ukrainu izmantotajiem simboliem kā “Z” un “V”. Politiķis uzsvēra, ka šādi grozījumi būs skaidrs signāls, ka to izmantošana ir nepieļaujama.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.