Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saeima apstiprina VARAM priekšlikumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā

Šodien Saeimā otrajā lasījumā apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītos priekšlikumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, tādējādi uzdodot Ministru kabinetam izveidot Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai pielāgojamo telpu komisiju, kas atbilstoši situācijai izvērtēs, kādas no pieteiktajām pašvaldību ēkām ir jāpielāgo un kādā secībā, informē VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrijas izstrādātie grozījumi nosaka, ka Ministru kabineta veidotā komisija izvērtētu, kurus objektus būtu jāpielāgo un kādā secībā, nosakot prioritāros objektus, kā arī nodrošinātu izmaksu kompensēšanu pašvaldībām normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Ministrija ir apzinājusi, ka, pašvaldībām, veicot salīdzinoši nelielus ieguldījumus operatīvi iespējams nodrošināt papildus izmitināšanas vietas ap 700 personām, kas bēgušas no kara Ukrainā. Izdevumus par šo papildus izmitināšanas vietu pielāgošanu būtu iespējams segt no līdzekļiem Pasākumu plāna atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas Republikā, finansējuma ietvaros. Tāpat  apzinātas arī citas izmitināšanas vietas, kuras nepieciešamības gadījumā varētu pielāgot, taču tajās nepieciešams veikt būtiskus kapitālieguldījumus, un uzlabojumu veikšanai nepieciešamais laiks būtu vidēji no sešiem mēnešiem līdz gadam.

Kā ziņots iepriekš, pēc koalīcijas partneru sanāksmes, kurā tostarp piedalījās arī pašvaldību pārstāvji, atbalstīta VARAM virzītā iecere stiprināt pašvaldību kapacitāti bēgļu izmitināšanā, pielāgojot un labiekārtojot pašvaldību rīcībā esošās ēkas. Līdz šim ministrija ir apzinājusi pašvaldību iespējas un nepieciešamos resursus, lai nodrošinātu kara bēgļu izmitināšanu, un ilgākā laika posmā, pielāgojot vai veicot ieguldījumus pašvaldību īpašumos, būtu iespējams izmitināt lielāku skaitu Ukrainas civiliedzīvotāju, kas pēc Krievijas izraisītā kara Ukrainā raduši patvērumu Latvijā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.