Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saeima atkārtoti noraida opozīcijas priekšlikumus noteikt gāzes un elektrības cenu griestus

Saeima ceturtdien atkārtoti noraidīja opozīcijas deputātu iesniegto lēmuma projektu “Par cenu griestu noteikšanu dabasgāzei un elektroenerģijai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti lēmuma projektā aicināja Ministru kabinetu noteikt maksimālo pieļaujamo dabasgāzes un elektroenerģijas cenu, ņemot vērā resursu zemāko tirgus cenu Baltijas valstu un Polijas reģionā.

Pagājušās nedēļas Saeimas sēdē deputāti nolēma vēl neskatīt šo opozīcijas priekšlikumu.

Saeima ceturtdien noraidīja arī opozīcijas deputātu iesniegto lēmuma projektu “Par valsts pasākumu īstenošanu energoresursu cenu stabilizācijai”, kurā Ministru kabinets (MK) tiek aicināts nekavējoties izstrādāt un īstenot rīcības plānu energoresursu cenu stabilizēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīcības plānam opozīcijas deputātu skatījumā ir jāietver pasākumu veikšana siltumapgādes pakalpojumu cenu stabilizācijai, nodrošinot cenas iedzīvotāju maksātspējas līmenī un tām par pamatu ņemot iepriekšējā gada apkures sezonas vidējās izmaksas. Tāpat MK būtu jāizstrādā normatīvais regulējums un jāveic nepieciešamās darbības, lai AS “Latvenergo” un AS “Latvijas valsts meži” dotu uzdevumu nodrošināt kurināmā cenu stabilizāciju, norāda opozīcija.

Šķeldas pieejamība siltumapgādei par ekonomiski pamatotu cenu ir jānodrošina visas apkures sezonas laikā, aicina lēmuma projekta iesniedzēji. Visiem galalietotājiem, tai skaitā arī valsts un pašvaldību iestādēm, pilnā apmērā ir jāpiemēro elektroenerģijas maksas samazinājums, pauž deputāti. Opozīcijas parlamentārieši aicina arī ieviest atbalsta mehānismus kritiskajai infrastruktūrai un liela energoresursu patēriņa objektiem, piemēram, ūdenssaimniecības uzņēmumiem, izglītības iestādēm, sociālās aprūpes iestādēm, slimnīcām.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.