Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saeima atkārtoti noraida ZZS priekšlikumus par papildus atbalstu elektrības izmaksu kompensēšanai

Saeima šodien kārtējo reizi noraidīja Zaļo un zemniekus savienības (ZZS) priekšlikumus par papildus atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem, kompensējot elektrības palielinātās cenas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA vēstīja, ka valdība un Saeima jau iepriekš ir atbalstījusi vairākus citus atbalsta pasākumus energocenu pieauguma kompensēšanai – atbilstoši koalīcijas aplēsēm kopā ap 450 miljonu eiro vērtībā.

Šodien Saeima noraidīja deputātu Viktora Valaiņa (ZZS), Edgara Tavara (ZZS), Janīnas Jalinskas (ZZS), Armanda Krauzes (ZZS) un Didža Šmita virzītos grozījumus grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredzēja kompensāciju iedzīvotājiem no valsts budžeta 80% apmērā par elektroenerģijas cenas daļu, kas pārsniedz noteikto robežu 80 eiro par megavatstundu. 

Piedāvājums paredzēja kompensācijas mehānismu piemērot arī ar atpakaļejošu datumu – no 2022.gada 1.janvāra līdz pašreizējās apkures sezonas beigām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat tika noraidīti Valaiņa, Ulda Auguļa (ZZS), Tavara, Krauzes un Šmita virzītie grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas ietvēra ZZS jau iepriekš virzīto priekšlikumu valstij piederošajiem uzņēmumiem uz ierobežotu laiku nepiemērot iedzīvotājiem soda procentus kavētu maksājumu gadījumā par piegādāto elektroenerģiju, dabasgāzi vai telekomunikācijas pakalpojumiem.

Kā ziņots, Saeima iepriekš pieņēma valdības virzīto energocenu pieauguma kompensēšanas pakotni par samazinātu maksu dažām elektronerģijas rēķina daļām, kā arī 50 eiro pabalstu par bērnu un 20 eiro pabalstu pensionāriem uz četriem mēnešiem.

Tekts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.