Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saeimā konceptuāli panākta vienošanās par bērna kopšanas atvaļinājuma pagarināšanu par vienu mēnesi

Pagājušajā nedēļā Saeima konceptuāli atbalstījusi Nacionālās apvienības (NA) virzīto priekšlikumu likumprojektā par bērna kopšanas atvaļinājuma obligātu dalīšanu starp vecākiem, kas paredz, ka atvaļinājums tiks pagarināts par vienu mēnesi, savukārt otram vecākam būs jāizmanto viens bērna kopšanas atvaļinājuma mēnesis iepriekš paredzēto divu vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Imants Parādnieks (NA), koalīcijas partiju Attīstības komitejā viņš argumentējis par papildu mēneša piešķiršanu bērna kopšanas atvaļinājumam kā labvēlīgāko risinājumu ģimenēm. Arī Saeimā 14.jūlija sēdē deputāti vienbalsīgi atbalstījuši NA priekšlikumu.

Vienu mēnesi no atvaļinājuma vecāki varēs izvēlēties izmantot kopīgi vai arī pēc atvaļinājuma beigām, stāstīja Parādnieks.

Tāpat deputāti vienojušies, ka likums stāsies spēkā no nākamā gada 1.janvāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NA arī piedāvā virzīt pilotprojektu, kas paredz silītes grupu pakalpojumu nodrošināšanu pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēs no bērna viena gada vecuma sasniegšanas, minēja parlamentārietis. Parādnieks pauda, ka ir nepieciešams nodrošināt bērna pieskatīšanas pakalpojumus tām ģimenēm, kurās vecāks izvēlas doties bērna kopšanas atvaļinājumā uz vienu gadu. Šobrīd pašvaldības piedāvā bērnudārza pakalpojumus no pusotra gada vecuma.

Politiķis norādīja, ka Daugavpilī šādi silītes grupas pakalpojumi no bērna viena gada vecuma jau tiek piedāvāti, un arī citas pašvaldības brīvprātīgi var lemt tos ieviest, taču likums to pagaidām nenosaka.

Likumprojekts vēl būs jāizskata Saeimā trešajā lasījumā, un Parādnieks pauda pārliecību, ka tas tiks izdarīts šajā Saeimas sasaukumā, tuvāko sēžu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka Nacionālā apvienība (NA) iebilda pret likumprojektu par bērna kopšanas atvaļinājuma obligātu dalīšanu starp vecākiem, bet tā vietā politiskais spēks virza priekšlikumu, kas paredz pagarināt apmaksāto bērna kopšanas atvaļinājumu par vienu mēnesi, pievienojot otra vecāka obligāto atvaļinājuma kvotu.

Pēc Parādnieka teiktā, sadarbības platformā “Demogrāfisko lietu centrs” nevalstiskās organizācijas (NVO) paudušas bažas, ka likumprojekts, kas paredz, ka bērna kopšanas atvaļinājuma divi mēneši obligāti jānodod bērna otram vecākam, var radīt nelabvēlīgu situāciju daudzām ģimenēm. Tāpēc NA deputāti nolēmuši virzīt priekšlikumu, kas paredz pagarināt esošo atvaļinājumu par vienu mēnesi. Tas no valsts budžeta līdzekļiem prasītu desmit miljonus eiro.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.