Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saeima noraida opozīcijas priekšlikumu indeksēt sociālos pabalstus

Saeima šodien noraidīja partijas “Saskaņa” sagatavotos grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, ar kuriem bija piedāvāts augstas inflācijas apstākļos indeksēt sociālos pabalstus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Opozīcijas partija ar likuma grozījumiem piedāvāja uzdot valdībai mēneša laikā izstrādāt sociālā nodrošinājuma pabalsta un ģimenes valsts pabalsta apmēru pārskatīšanas kārtību, “lai kompensētu straujās inflācijas ietekmi uz trūcīgo personu sociālo nodrošinājumu”.

“Ņemot vērā būtisko patēriņa cenu pieaugumu, var secināt, ka valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs (109 eiro pirmajai personai vai 136 eiro, ja personai invaliditātes cēlonis ir n bērnības), nav pietiekams, lai šobrīd segtu pat pārtikas iegādes izdevumus, nerunājot par tādiem izdevumiem kā mājokļa izdevumi un veselības aprūpe,” savu piedāvājumu argumentē “Saskaņa”.

Saeima šodien noraidīja arī piedāvātos grozījums likumā “Par sociālo drošību”, kuros bija piedāvāts valdībai likt pārskatīt minimālo ienākumu slieksni, kas pašlaik noteikts, ka nav zemāks par 109 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat atbalstu nesaņēma “Saskaņas” virzītie līdzīgie grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.