Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saeima noraida vairākus opozīcijas priekšlikumus samazināt PVN

Saeima šodien noraidīja vairākus priekšlikumus par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu, kurus bija iesnieguši Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Jānis Vucāns, Armands Krauze un Gundars Daudze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no priekšlikumiem paredzēja nulle procentu likmes piemērošanu koksnes kurināmā piegādēm, ja tā faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas to pērk un patērē mājsaimniecības vajadzībām. Nulle procentu likme ar šādiem nosacījumiem attiecināta arī siltumenerģijas piegādei.

Savukārt dzīvokļu un namu pārvaldes, namīpašnieki un citas personas, kuras no iedzīvotājiem saņem samaksu par koksnes kurināmā un siltumenerģijas piegādēm, to pilnā apmērā kopā ar nodokli pārskaita šo pakalpojumu piegādātājiem vai sniedzējiem un piemēro nulle procentu likmes PVN, izrakstot nodokļa rēķinus iedzīvotājiem, paredzēts priekšlikumā.

Vēl kāds opozīcijas iesniegtais priekšlikums paredzēja nulle procentu PVN piemērošanu pārtikas produktiem – piena produktiem, maizei, gaļai, zivīm un olām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PVN samazināto likmi 12% apmērā savukārt politiķi rosināja noteikt naftas produktiem.

Iesniegtos priekšlikumus ZZS deputāti pamatoja ar patēriņa preču cenu kāpumu, “novedot lielāko daļu cilvēku uz nabadzības sliekšņa”. Citās Eiropas Savienības valstīs akcīzes nodoklis un PVN jau ir samazināts degvielai, tādējādi ierobežojot arī citu preču cenas pieaugumu, norādīts likumprojekta anotācijā.

Turklāt atbalstu, ko valsts sniegusi iedzīvotājiem līdz šim, ZZS deputāti vērtē kā nepietiekamu, “jo cenas nenoliedzami aug katru dienu”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.