Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sākas balsojums par labākajiem sociālajiem darbiniekiem

Iedzīvotāji no šodienas līdz 29.janvārim varēs balsot par pieciem labākajiem pretendentiem katrā no “Gada balvas sociālajā darbā 2022” nominācijām, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus; popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.

Labklājības ministre Evika Siliņa (JV) uzsvēra, ka sociālā darbinieka misija ir palīdzēt cilvēkiem rast risinājumu sarežģītās dzīves situācijās. Lielākajai daļai sociālo darbinieku tas ir sirds darbs, kas prasa empātiju un iedziļināšanos, strādājot ar cilvēkiem, ģimenēm vai grupām, kas nonākušas krīzes situācijā, palīdzot rast iekšējos un ārējos resursus un stiprinot cilvēka paša spēju būt sabiedrībā.

“Arī šogad ar konkursa starpniecību mēs vēlamies pateikt sirsnīgu paldies sociālajiem darbiniekiem, kurus sabiedrība ir novērtējusi kā labākos savā jomā,” sacīja politiķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pretendenti var tikt izvirzīti apbalvošanai tādās nominācijās kā “Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2022”, “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2022”, “Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2022” un “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2022”.

Iedzīvotāju balsojums notiks LM tīmekļvietnē. Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums veidos 80% no kopējā punktu skaita, iedzīvotāju balsojums – 20% no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā no nominācijām.

Papildus ir izveidota nominācija “Žūrijas speciālā balva sociālajā darbā 2022”, kurai pretendentus, kuri snieguši būtisku ieguldīju sociālā darba attīstībā Latvijā, izvirzīs un novērtēs konkursa žūrijas komisijas locekļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu LM īsteno sadarbībā ar Latvijas sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju, kuru pārstāvji strādās žūrijā, lai vērtētu iesniegtās anketas un piešķirtu atbilstošus titulus. Konkursa uzvarētāju apbalvošanu plānots organizēt 2023.gada martā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.