Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sākas bērnu reģistrācija jaunajā bērnudārzā “Alnītis”

Jaunais pašvaldības bērnudārzs “Alnītis” ir reģistrēts Izglītības iestāžu reģistrā. Līdz ar to vecāki savu bērnu var pieteikt pirmsskolu rindu reģistrā šajā pirmsskolas izglītības iestādē. Pašvaldība informē, ka sistēmā konstatētās tehniskas problēmas ir novērstas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šobrīd pirmsskolas izglītības iestāde ir reģistrēta. “Alnītis” kā izvēle ir redzama  Jelgavas pirmsskolu rindu reģistrā un vecāki to var atzīmēt kā vēlamo. Pārreģistrācijai atvēlēts laiks ir līdz 24. martam, un tikai pēc tā sāksies grupu komplektācija,” stāsta Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma, uzsverot, ka pieteikuma izmaiņu veikšanas ātrums neietekmēs vietas piešķiršanu – uzņemšana izglītības iestādē notiks pašvaldības saistošo noteikumu noteiktajā kārtībā.

Pašvaldība uzsver, ka vecākiem, kuru bērni jau ir reģistrēti pirmsskolu rindā, nevajag veidot jaunu pieteikumu, bet gan veikt izmaiņas esošajā, “Alnīti” pievienojot vēlamo izglītības iestāžu sarakstam.

“Alnīti” kā vēlamo izglītības iestādi vecāki un bērnu likumiskie pārstāvji varēs norādīt arī pēc 27. marta, veicot jaunu pieteikumu reģistrāciju vai arī reģistrējot izmaiņas esošajos, bet jārespektē, ka bērni, kas tiks uzņemti jaunajā pirmsskolas izglītības iestādē, mācīsies tur līdz pat skolas gaitu uzsākšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecāki, kuri pirmsskolu rindu reģistrā ir norādījuši savu e-pastu un atzīmējuši, ka vēlas saņemt informāciju elektroniski, saņems informatīvu paziņojumu par jaunas pirmsskolas izglītības iestādes reģistrāciju, un tad ikviena bērna vecāks varēs veikt izmaiņas pirmsskolu rindu reģistrā, atzīmējot jauno iestādi kā vēlamo pirmsskolas izglītības apguvei savam bērnam.

Plānots, ka sākotnēji “Alnītī” tiks uzņemti bērni no pusotra līdz četru gadu vecumam – kopumā 160 bērni astoņās pirmsskolas grupās. “Vietu sadales komisijas lēmumu par vietas piešķiršanu bērnu vecāki saņems e-pastā, bet tiem, kuri nav norādījuši e-pastu, Izglītības pārvalde paziņojumu par piešķirto vietu nosūtīs pa pastu uz vecāka deklarēto dzīvesvietas adresi,” skaidro S.Joma, aicinot vecākus, kuru bērni gaida rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi, pārliecināties, vai sistēmā norādītā kontaktinformācija – adrese, e-pasta adrese un tālruņa numurs – ir aktuāla un pa to ar vecākiem varēs sazināties.

Vecākiem iespējami ātrāk, bet ne vēlāk kā paziņojumā norādītajā termiņā jāapstiprina vai jānoraida piedāvājums. Ja piedāvājums tiks noraidīts, uzaicinājums tiks izsūtīts nākamajam, kas gaida rindā. “Lūgums vecākiem būt atbildīgiem un pēc iespējas ātrāk sniegt atbildi, vai ģimene pieņem šo uzaicinājumu un bērns sāks apmeklēt “Alnīti”. Tas jāzina, lai iespējami drīzāk nokomplektētu grupas un bērni varētu sākt pirmsskolas izglītības apguvi,” tā S.Joma, piebilstot – ja vecāki noteiktajā termiņā noraidīs vai nereaģēs uz piedāvājumu, bērns tiks izslēgts no reģistra un vieta tiks piešķirta nākamajam bērnam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būtiski – ja bērns šobrīd mācās kādā no privātajiem bērnudārziem un ģimene saņems uzaicinājumu pāriet uz “Alnīti”, bet vecāki to nevēlas, bērns var palikt privātajā izglītības iestādē – ģimenei tiks saglabāts pašvaldības līdzfinansējums.

Foto un informācija: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.