Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sākas oficiālā peldsezona

Šodien, 15. maijā, sākas peldsezona, un Jelgavas oficiālajās pludmalēs – Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietā – darbu sāk Pašvaldības policijas glābēji. Peldsezonas laikā ik dienu no pulksten 10 līdz 22 viņi uzraudzīs, lai atpūtnieki neapdraudētu savu un citu cilvēku dzīvību, un nepieciešamības gadījumā sniegs pirmo medicīnisko palīdzību, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oficiālā peldsezona Latvijā ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim. Šajā laikā abās pilsētas pludmalēs katru dienu strādās Pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas speciāli apmācīti inspektori glābēji, kas sekos līdzi tam, lai iedzīvotāji nepeldētu neatļautās vietās un nebrauktu ar ūdenstransportu tuvu peldvietai, kā arī pludmalēs nodrošinās sabiedrisko kārtību. Glābēju pienākums primāri ir nodrošināt slīcēju glābšanu peldēšanās sektorā un tam piegulošajā ūdens akvatorijā, kā arī sniegt pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību personām, kuras cietušas negadījumā uz ūdens vai guvušas traumas peldvietā, vai atrodas bezpalīdzības stāvoklī.

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna informē, ka pagājušajā peldsezonā glābēji medicīnisko palīdzību sniedza 48 personām un tas bija par 30 gadījumiem vairāk nekā gadu iepriekš. Par sabiedriskās kārtības neievērošanu pludmales apmeklētājiem pagājušajā sezonā izteikti 279 mutiski aizrādījumi. Visbiežākie pārkāpumi bija peldēšana aiz bojām (74 aizrādījumi), braukšana ar ūdens transportlīdzekļiem peldēšanās sektorā (69 aizrādījumi), smēķēšana pludmales teritorijā (51 aizrādījums), suņu ievešana pludmales teritorijā (44 aizrādījumi), alkoholisko dzērienu lietošana pludmales teritorijā (38 aizrādījumi) un braukšana ar velosipēdu pludmales teritorijā (trīs aizrādījumi).

Gatavojoties peldsezonai, jau aprīļa beigās sakopta gan Lielupes labā krasta, gan Pasta salas pludmale, papildinātas un noecētas smiltis, informē pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maija sākumā Lielupes labā krasta peldvietā uzstādīts rotaļu aprīkojums, soliņi, atkritumu urnas, pārvietojamās pārģērbšanās kabīnes, velosipēdu novietošanas statīvi gan lejā pie upes, gan promenādē, kā arī divas pārvietojamās tualetes, informatīvie stendi, bojas un bonas. Informatīvie stendi, bojas un bonas izvietoti arī kreisā krasta pludmalē, abās pludmalēs uzstādītas glābēju mājas. Tāpat maija sākumā ūdenslīdēji veic gultnes tīrīšanas darbus Pasta salas un Lielupes labā krasta pludmalē, attīrīt to no akmeņiem, kokiem, sanesumiem un stikla pudelēm vai lauskām.

Rūpēs par to, lai atpūta pie ūdeņiem un peldēšanās būtu droša, Veselības inspekcija reizi mēnesī uzraudzīs peldvietu ūdens kvalitāti. Ar mērījumiem varēs iepazīties vietnē www.vi.gov.lv.

Lai pludmalē būtu patīkami atrasties visiem, tur aizliegts vest suņus, tajā skaitā arī klēpja sunīšus, aizliegts smēķēt un lietot alkoholiskos dzērienus. Noteikumi, kas jāievēro, apmeklējot peldvietas, publicēti uz informatīvajiem stendiem pludmalēs. 

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.