Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sākas Rīgas maratona pasākumi

Šodien, pēc divu gadu pārtraukuma, sākas tradicionālā “Rimi” Rīgas maratona pasākumi, informē pasākuma organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maratonā svētdien būs iespējams mērot 42 kilometru, 21 kilometru, 10 kilometru, 6 kilometru distances skrējienus visiem, kas iepriekš pieteikušies.

Šodien norisinājās pirmais Latvijas čempionāts jūdzes skrējienā un pie Brīvības pieminekļa norisināsies “Rimi” bērnu diena, kurā bērni piedalīsies 200 metru un 400 metru distancēs, kā arī “Happy” šķēršļu trasē pašiem mazākajiem.

Pie Brīvības pieminekļa pulksten 10.00 skrējienu sāka un pulksten 10.30 finišēja distances “DPD jūdze” jeb 1609 metrus garā skrējiena, kas ir arī Latvijas čempionāts jūdzes skrējienā, dalībnieki, muzicēja Zemessardzes orķestris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 15.maijā dažādās distancēs dosies skrējēji no 70 pasaules valstīm, kā arī elites sportisti, kas vēlas pārspēt Rīgas rekordus un cīnīties par “Rimi” Rīgas maratona balvu fondu.

“Rimi” Rīgas maratonā šogad piedalīsies vairāk nekā desmit tūkstoši dalībnieku no Latvijas, Baltijas un citām pasaules valstīm.

Solidarizējoties ar Ukrainu, maratona laikā 11.novembra krastmalā un pie Brīvības pieminekļa koncertēs Latvijas un Ukrainas mūziķi un kori, bet ienākumi no masveidīgākās 6 kilometru distances, kas šogad simboliski ietērpsies Ukrainas krāsās, tiks novirzīti Ukrainas atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Televīzijā svētdien, 15. maijā, gaidāmas tiešraides no Rīgas maratona – pieslēgšanās 11. novembra krastmalai, kur Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumu vadītāji Uģis Joksts un Karīna Rubene ziņos par aktuālajām norisēm, rezultātiem un dalībnieku emocijām. Noslēdzot maratonu, dienas beigās būs skatāms plašāks apskats.

Visi galvenie notikumi gaidāmi svētdien, tāpēc jau plkst. 8.20 LTV1 un REplay.lv notiks pirmā pieslēgšanās 11. novembra krastmalai. Rīts iesāksies ar klasiskā maratona, kas ir 42 kilometri un 195 metri, un pusmaratona distanču startiem.

Nākamajā tiešraidē plkst. 14.30 Uģis Joksts un Karīna Rubene stāstīs par klasiskā maratona un pusmaratona rezultātiem, kā arī 10 un 6 kilometru distancēm, kas notiks dienas vidū. Pēdējā pieslēgšanās gaidāma plkst. 18.20 – visās distancēs uzvarētāji jau būs noskaidroti, bet trasē, iespējams, vēl skries entuziasti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzot dienu, plkst. 19.35 LTV7 un REplay.lv būs skatāms plašāks Rīgas maratona apskats.

Mans Rīgas maratons” – plkst. 8.20, plkst. 14.30 un plkst. 18.20 LTV1 un REplay.lv, “Mans Rīgas maratons. Apskats” – plkst. 19.35 LTV7 un REplay.lv.

Svētdien, 15. maijā, satiksme tiks slēgta un ierobežota maratona, pusmaratona, 10 km un 6 km distanču trasēs pasākuma norises laikā no 6.30 līdz 17.00, tomēr jāņem vērā, ka nozīmīgi trases posmi, piemēram, Ķīpsala, Salu tilts, kā arī Slokas, Daugavgrīvas, Brīvības, Pērnavas, Skanstes ielu ierobežojumi tiks atcelti un satiksme atjaunota uzreiz pēc skrējējiem un trases sakopšanas darbu veikšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maratona distances starts apzināti plānots svētdien agri no rīta (plkst. 7), lai attālākos trases posmus satiksmei atvērtu pēc iespējas laicīgāk. Lūgums iepazīt 15.maija distanču kartes un starta laikus šeit.

Vanšu tilts: slēgts satiksmei abos virzienos. Sabiedriskais transports nekursē.

Akmens tilts: atvērts satiksmei virzienā uz centru, bet slēgts satiksmei virzienā uz Pārdaugavu. Sabiedriskais transports kursē abos virzienos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salu tilts: atvērts satiksmei virzienā uz centru, bet slēgts (tikai no rīta maratona distances laikā) virzienā uz Pārdaugavu. Sabiedriskais transports kursē abos virzienos. 

Foto: rimirigamarathon.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.