Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sāks Zemgales reģiona klimata pārmaiņu plāna izstrādi

Zemgales plānošanas reģions (ZPR) sadarbībā ar biedrību “Baltijas Vides Forums” (BEF) un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Jelgavas operatīvās informācijas centrs” (JPOIC) izstrādās Zemgales reģionālo pielāgošanās klimata pārmaiņām plānu starpnozaru griezumā, aģentūru LETA informēja biedrības “Baltijas Vides Forums” valdes priekšsēdētājas vietniece Ingrīda Brēmere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brēmere skaidroja, ka pielāgošanās klimata pārmaiņām ir aktualitāte gan pasaules, gan reģionālā, gan vietējā mērogā, kā arī plānošana un atbilstošu risinājumu rašana ir viens no valsts un pašvaldību institūciju uzdevumiem. Reģionālajā līmenī savukārt tiek definētas prioritātes, mērķi, uzdevumi un pasākumi dažādu risinājumu ieviešanai gan reģiona, gan pašvaldību teritorijās.

Brēmere informēja, ka plāna izstrāde ietver regulāru sanāksmju – diskusiju ciklu, lai kopīgi pārrunātu aktuālos jautājumus un plāna izstrādes gaitu.

Diskusijās runās par pielāgošanos klimata pārmaiņām Latvijā un pašvaldību lomu pasākumu ieviešanā, klimata pārmaiņu prognozes Latvijā un Zemgales reģionā, saistītie riski, kas jāņem vērā, plānojot rīcības, Jēkabpils pilsētas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu.

Foto: Zemgales plānošanas reģions

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.