Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sākusies LLU jauno studentu uzņemšana klātienē

12. jūlijā Jelgavas pilī darbu sācis Latvijas Lauksaimniecības universitates (LLU) uzņemšanas punkts, lai klātienē pieņemtu studētgribētāju pieteikumus pamatstudijām un maģistra studijām, kā arī apstiprinātu jau elektroniski iesniegtos pieteikumus pamatstudijām, informē LLU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad LLU pamatstudiju līmenī atklājusi uzņemšanu 24 pamatstudiju programmās, savukārt maģistra līmenī LLU piedāvā studijas 17 studiju programmās.

Jelgavas pils uzņemšanas punktā studētgribētāji var pieteikties studijām, uzrādot personu apliecinošus un izglītības dokumentus, izvēlēties sev interesējošās studiju programmas, apstiprināt jau elektroniski izveidotos pamatstudiju pieteikumus, kā arī samaksāt skaidrā naudā vai ar internetbankas pārskaitījumu studiju reģistrācijas maksu, kas ir noteikta 35 eiro apmērā. Jāpiebilst, ka topošie maģistranti, kuri iepriekš absolvējuši LLU, ir vienīgie, kuriem nav jāierodas klātienē, tādējādi viņi var pieteikties studijām elektroniski LLU IS, izmantojot savus pieejas datus.

Uzņemšanas pirmās dienas rītā Jelgavas pilī bija ieradušies topošie studenti gan no Jelgavas, gan citām Latvijas pilsētām un ārvalstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā uzņemšana stundā LLU uzņemšanas punktā pieteikumus iesnieguši 20 studētgribētāji. Kopumā pamatstudijās no 5. līdz 12. jūlija rītam LLU ir saņēmusi 1493 pieteikumus un kā pirmā prioritāte ir izvēlēta 303 reflektantiem. Savukārt LLU maģistra studiju programmas kā pirmo prioritāti ir izvēlējušies 36 topošie studenti. 

Turpmākajās darbadienās līdz 18. jūlijam Jelgavas pilī uzņemšanas speciālisti strādās no pulksten 9 līdz 18, bet 16. jūlijā (sestdienā) no pulksten 10 līdz 13 (svētdien kontrolpunkts būs slēgts).

Kā tika informēts iepriekš, jau no 5. līdz 18. jūlijam pulksten 16, izmantojot portālā www.latvija.lv e-pakalpojumu “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, topošie studenti var elektroniski pieteikties pamatstudijām kādā no 12 Latvijas augstskolām, tostarp LLU īstenotajām programmām. Savukārt no 12. līdz 18. jūlijam topošajiem studentiem ir iespējama klātienes pieteikšanās/pieteikumu apstiprināšana un dokumentu uzrādīšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E-pakalpojums “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās” pieejams studētgribētājiem portāla www. latvija.lv sadaļā “Izglītība”. Pakalpojumu var izmantot, autentificējoties ar e-parakstu, e-ID vai komercbanku autentifikācijas rīkiem.

Vienotajā uzņemšanā piedalās arī Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Banku augstskola, Daugavpils Universitāte, Liepājas Universitāte, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Vidzemes Augstskola, Informācijas Sistēmu menedžmenta augstskola, Ventspils Augstskola un Ekonomikas un Kultūras augstskola. Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās, un pirmajai no tām pieteikumu varēs iesniegt līdz 18. jūlijam.

Jāpiebilst, ka no 2022. gada 1. septembra LLU jaunais nosaukums būs Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte. Universitāte saglabās visus tajā īstenotos studiju virzienus un turpinās attīstīt jaunas studiju programmas.

Foto: LLU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.