Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Salgales skolas slēgšana aktualizē prasību pēc izglītības kvalitātes

Jaunizveidotā Jelgavas novada dome apvieno divas lauku skolas, kas atradās divu kilometru attālumā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā Salgales pamatskolā, kas atrodas Emburgas ciemā, nepietiek skolēnu (tagad tur mācās 41 bērns, bet nākamajā mācību gadā prognozējamais skolēnu skaits nepārsniedz 30), vakar Jelgavas novada dome nolēma šo skolu slēgt. Skolēniem tiek piedāvāts turpināt mācības Staļģenes vidusskolā, kas atrodas tikai divu kilometru attālumā no Salgales pamatskolas Lielupes pretējā krastā, uz kuru ved tilts. Saskaņā ar domes lēmumu Staļģenes vidusskolai administratīvi tiek pievienota Salgales pamatskolas pirmsskolas izglītības grupa, kurā tagad ir 33 tā saucamie bērndārznieki. Šie bērni tāpat kā līdz šim turpinās izglītoties tagadējās Salgales pamatskolas ēkā Emburgā. Plānots, ka telpās, ko pašlaik izmanto Salgales pamatskola, sākot ar jauno mācību gadu, mājvietu atradīs arī Salgales Mākslas un mūzikas skola, kas kopš dibināšanas 17 gadu ir atradusies Salgales pagasta pārvaldes telpās.

Ja klasē maz skolēnu, mācīšanās nevedas

“Ja klasē nav pat seši skolēni, tad bērniem ir problemātiski apgūt daudzas dzīvē nepieciešamās sadarbības prasmes. Līdz ar to nav nodrošināta pilnvērtīga jaunās mācību pieejas īstenošana. Neveidojas kvalitatīvs mācību process. Tieši tas ir galvenais cēlonis, kādēļ nākamajā mācību gadā skola darbu neturpinās. Protams, būtisks faktors ir arī valsts mērķdotācijas finansējums pedagogu atalgojumam. Jau šajā mācību gadā pašvaldība sedz vairāk par pusi no pedagogu atalgojuma,” komentē Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau agrāk, samazinoties Salgales pamatskolas audzēkņu skaitam, bijusī Ozolnieku novada dome nolēma, ka deviņklasīgā Salgales pamatskola jāpārveido par sešgadīgo sākumskolu. Proti, jau 2020./ 2021. mācību gadā vairs netika uzņemti izglītojamie 7. klasē, bet 2021./2022. mācību gadā arī 8. klasē. Tādējādi šo mācību gadu Salgales pamatskolā beigs desmit devītklasnieki un septiņi sestklasnieki.

Visu rakstu lasiet 24.februāra “Zemgales Ziņās”

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.