Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Salgalieši krematorijas lietā taisnību meklē Rīgā

“Skarbs pret Jelgavas novada pašvaldības būvvaldi,” tā vienā teikumā tiesībsarga Jura Jansona atzinumu vērtē Salgales pagasta iedzīvotāja Evisa Stankus. Viņa ir viena no nemiera cēlājām saistībā ar SIA “Silabites” ieceri būvēt krematoriju klajā laukā Iecavas šosejas malā desmit kilometrus no Jelgavas un apmēram simt metru atstatu no tuvākajām lauku mājām “Vēsmiņas”.

Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Laura Jaundāldere tiesībsarga atzinumu pagaidām nekomentē. Viņa paskaidro, ka pašvaldības Juridiskās nodaļas speciālisti gatavo atbildi tiesībsargam un noteiktajos termiņos tā tiks sagatavota. Savukārt E.Stankus teic, ka salgalieši gatavojas nevis tiesāties ar pašvaldību, bet gan iesniegt pašvaldībā iedzīvotāju kolektīvo prasību.

Tikmēr neapstrādātajā četrus hektārus lielajā laukā Iecavas šosejas malā, kur SIA “Silabites” plānoja būvēt krematoriju, nekas nenotiek. Ir nozudis pirms pusotra gada novietotais stends, kur tika skaidrota SIA “Silabites” būviecere un kas reizē bija aicinājums piedalīties objekta sabiedriskajā apspriešanā. Tā 2021. gada nogalē, ievērojot Covid-19 pandēmijas ierobežojumus, notika attālināti. Savulaik stendā un joprojām interneta vietnē kultaeka.lv pieejamais projekta attīstītāju telefona numurs zvanus pieņēma, taču “Zemgales Ziņām” neatbildēja.

“Ziņas” 2022. gada martā jau stāstīja par SIA “Silabites” virzīto būvieceri Iecavas šosejas malā būvēt krematoriju, pret ko iebilda vairāki apkārtnes iedzīvotāji. Taču viņu iebildumi vairs nebija saistoši būvatļaujas izdošanai, jo tā šim objektam bija jau izdota 2021. gada 17. augustā. Dokumenta parakstītājs Jelgavas novada būvvaldes vadītāja pienākumu pildītājs (tolaik būvvaldes vadītājs) Arvīds Račinskis “Zemgales Ziņām” paskaidroja, ka 2021. gada 17. augustā būvatļauju parakstīja tāpēc, ka pretējā gadījumā “Silabites” varētu būvvaldi iesūdzēt tiesā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.