Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sarunu festivāls “Lampa” kvēlos arī Jelgavā

Piektdien, 1. jūlijā notiks sarunu festivāla “Lampa” kopā skatīšanās arī Jelgavā – Akadēmijas ielas 5 pagalmā, informē pasākuma rīkotāji. Ikviens aicināts piedalīties aizraujošā diskusiju un kino skatīšanās vakarā Jelgavā no pulksten 18 līdz pulksten 23.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Radošā atmosfērā tiks runāts par demokrātiju, politiku, kultūru. Notiks pieslēgšanās tiešajai translācijai no Cēsīm, kā arī Jelgavā pazīstami cilvēki būs aicināti dalīties savā pieredzē un atziņās. Tiks lauzti stereotipi, ka runāt par politiku nav pieklājīgi vai interesanti.

Izmanto unikālo iespēja piedalīties Latvijā lielākajā demokrātijas sarunu festivālā, esot tepat Jelgavā, kamēr citi piedalās sarunās Cēsu pils parkā!

Programma*

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

18:00 – 19:00 / “Demokrātija. Kultūra. Politika.” Diskusija

Par aktuālo sabiedrībā, politikā, kultūrā. Par spēju pieņemt atšķirīgo darbā, personībās, procesos. Par cilvēkiem ar ierobežotām iespējām. Par kultūras un mākslas daudzveidību. Par to, kā katrs no mums spēj ietekmēt lokālus un globālus procesus.

19:00 – 20:00 Interaktīva performance “Republika”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2021

Auditoriju iesaistoša performance 40 minūšu garumā, kuras laikā skatītājs prātā šķetinās pretrunīgus un provokatīvus jautājumus par demokrātiju, vārda brīvību, taisnīgumu, cilvēktiesībām un citām šodienas realitātē aktuālām tēmām. Performance veidota jautājumu un atbilžu formā, kurā intervētājs ir aktieris, bet intervējamais – skatītājs, kurš uz jautājumiem atbildēs ar “jā” vai “nē”. Jautājumi katram ļaus vērtēt savus personiskos spriedumus un darbības, lūkoties uz sabiedriskajiem procesiem no malas un vērtēt, ciktāl notiekošais ir “labs” un “slikts”.
Pēc performances plānota 20 minūšu ilga saruna ar publiku

20:00 – 21:00 Domapmaiņa “Vēlēšanas. Kam tās ir vajadzīgas?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1929

Vēlētāju aktivitāte vēlēšanās pēdējos gados krītas. No vienas puses, mēs zinām, ka katra balss vēlēšanās ir svarīga. No otras puses, mums ir sajūta, ka nekas jau nemainās, nav vērts balsot – katru reizi vieni un tie paši vēži, tikai citā kulītē. Tomēr joprojām ir vēlētāji, kuri  pie vēlēšanu urnām dodas pilsoņa pienākuma vadīti un ar ilgām pēc pārmaiņām, cerībā uz labāku nākotni.

Kopā ar ekspertiem meklēsim atbildes uz jautājumu, ko mēs varam darīt, lai šīs ilgas piepildītu. Domāsim, kā mudināt vēlētājus aktīvi piedalīties un atjaunot ticību, ka ikviena balss ir vērtība un spēj ko mainīt.  Varbūt tomēr ir nepieciešamas pārmaiņas arī vēlēšanu sistēmā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21:00 – 21:30 Diskusija “Kam man tā politika?”

Kam? Man tā politika?

Kam man? Tā politika?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kam man tā? Politika?

Kas esmu es? Kas ir tā politika? 

Nopietnu jautājumu nenopietni izgrozīsim, lai aplūkotu tā būtību no visām pusēm un gūtu jaunas, pārsteidzošas atziņas. Kā būtu, ja noslēguma mēs katrs varētu sacīt: “Kam? Man tā politika!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21:30 – 23:00 Brīvā translācija

*Programmā iespējamas izmaiņas

Sarunu festivāla “Lampa” kopā skatīšanās punktu Jelgavā organizē Kultūras un mākslas centrs “Nātre” sadarbībā  ar fondu atvērtai sabiedībai “Dots” un Zemgales NVO centru. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Informācija mājaslapā: http://natre.lv/2022/06/22/lampa-kvelo-ari-jelgava/

Facebook: https://www.facebook.com/events/1207037803465639

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.