Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Satiec rakstniekus Grāmatu svētkos Vircavā!

Vircavas Tautas namā 8. oktobrī notiks ikgadējie Grāmatu svētki, kuros grāmatu cienītāji varēs satikt rakstniekus un grāmatu autorus – Māru Zālīti, Aivaru Eipuru, Petru Derkinsu un Juri Lorencu. Pasākumā notiks arī grāmatu izloze un priecēs amatiermākslas kolektīvu uzstāšanās, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 12 pasākumu atklās Lielvircavas ansamblis “Savējie”, bet pēc tam būs tikšanās ar dzejnieci Māru Zālīti, kura šogad nosvinējusi apaļu jubileju, un šim notikumam par godu ir izdota dzejnieces sastādīta dzejas izlase “Visas lietas”.

Pulksten 13.20 skatuvi pārņems P.Derkins un A.Eipurs, kuri stāstīs par grāmatu “Latvija – tik un tā/It’s Latvia – anyway”, kurā teksts ir latviešu un angļu valodā. Autori radījuši brīvi asociatīvus vēstījumus par dažādiem procesiem, reālijām un notikumiem Latvijā šajā un pagājušajā gadsimtā. Gan mākslinieces asamblāžās un kolāžās, gan rakstnieka minimās ietvertas daudzas Latvijas norises un kultūras zīmes – Dziesmusvētki, Brīvības piemineklis, Rainis, Aspazija, Līgo un kapusvētki, Centrāltirgus, dzeršana un pārēšanās, Litene un Sibīrija, čeka, basketbols, tukšie veikali un hruščovkas un garāžas, “humpalu” bums, mežu izciršana, bļitkošana un sēņošana, ceļošana, peļņa ārzemēs, bēgļu tēma, dzimstība un pandēmija.

Žurnālists J.Lorencs stāstīs par ceļojumos gūto pieredzi, kas atspoguļota grāmatā “Sarunas ceļā”. Saruna par politiskām un sociālām norisēm Latvijā un pasaulē sāksies pulksten 14.50. Pasākumu noslēgs Vircavas amatierteātris “Bīne” pulksten 16 ar mūsdienīgu izrādi “Baltais dzidrais”, režisore Sarmīte Sustrupe. Izrādes galvenais varonis Jēkabs ar cerībām gaida atgriežamies dēlu no ārzemēm, jo ir jāatjauno dzimtas māja, taču dēlam prātā ir pavisam kas cits. Viņš iesaistās nekustamo īpašumu biznesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums tiek organizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.