Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Satiec savu meistaru” Jelgavas jaunrades namā “Junda”

No šodienas, 23. marta, Jelgavā sākas pieteikšanās pasākumam “Satiec savu meistaru 2022” jaunrades namā “Junda,” informē jaunrades nams “Junda”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc interesenti tiek aicināti pieteikties iepriekš, aizpildot anketu šeit, zvanot pa tālruni 63022166 vai klātienē pie administratora Zemgales prospektā 7.

Nemateriālās kultūras vērtību saglabāšanas pasākums “Satiec savu meistaru 2022” Latvijā notiks jau 14. reizi,un šajā gadā – 9. aprīlī, to organizē Latvijas Nacionālās kultūras centrs. “Jundā” pasākums sāksies pulksten 10.

“Junda” pieaugušajiem no 18 gadu vecuma piedāvā apmeklēt kādu no trīs bezmaksas meistardarbnīcām: koka rotaļlietu, celaiņu aušanas un keramikas. Jāņem vērā, ka dalībnieki var pieteikties tikai vienai meistardarbnīcai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizatori informē, ka koka rotaļlietu darbnīcā ir sagataves ne tikai rotējošiem vilciņiem,  bet arī lidojošiem un ripojošiem objektiem, darbnīcu vadīs Vilnis Kazāks. Savukārt celaiņu aušanas darbnīcā dalībnieki varēs iepazīties ar seno aušanas tehniku, kurā tiek izmantoti celi – kvadrātveida aušanas plāksnītes ar caurumu katrā stūrī, tajos ir savērti velki – dzijas, šo darbnīcu vadīs Ieva Hofmane. Trešo meistardarbnīcu vadīs Ilona Brizga – keramikas izstrādājuma veidošana mežģīņrakstā, tā ir līdzīga māla izstrādājumu darināšanai aukliņu tehnikā, kas ir viena no senākajām keramikas tehnikām. Atšķirība ir tajā, ka starp māla aukliņām atstājam atstarpes, kas piešķir radošajam darbam viegluma un gaisīguma efektu.

Foto: Canva.com un jaunrades nams “Junda”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.