Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Savs ginekologs jau no pusaudzes vecuma

Ja ģimenes ārsta pārraudzībā ir sievietes organisma vispārīgā veselība, tad ginekologs uzrauga intīmo jeb dzimumveselību. Ginekologa apmeklējumi ir katras meitenes un sievietes dzīves daļa, ar kuru ir svarīgi rēķināties.

Kādā vecumā plānot pirmo ginekologa apmeklējumu?

Nav konkrēta vecuma, no kura būtu jāsāk apmeklēt ginekologs, tomēr meitenēm, kurām 15 gadu vecumā vēl nav sākušās mēnešreizes, vai arī nav izteiktu pazīmju, ka sācies pubertātes vecums, ginekologa konsultācija var būt ļoti noderīga. 

Meitenēm, sākoties menstruācijām, dažkārt novēro menstruāciju traucējumus – pārāk biežas un stipras menstruācijas vai tieši pretēji – mēnešreizēm nav regulāra cikla. Tāpat mēnešreizes var būt arī ilgas un sāpīgas. Diemžēl bieži meitenes par šīm problēmām nav gatavas runāt ar savas ģimenes sievietēm, neapzinoties to, cik svarīgi ir savlaicīgi diagnosticēt funkcionālo traucējumu iemeslus un, ja nepieciešams, sākt ārstēšanu, lai izvairītos no vēlākām problēmām grūtniecības laikā.

Šādās situācijās svarīgi atnākt uz konsultāciju pie ginekologa un uzticēt savas veselības problēmas zinošam speciālistam. Meitenēm svarīgi zināt, ka no 14 gadu vecuma viņas ārstu drīkst apmeklēt arī bez vecāku pavadības. Ārstu prakse vēlāk vecākiem sniedz informāciju par meitenes veselību un vizītes laikā konstatēto, vispirms izrunājot to ar pašu meiteni.

Optimāls laiks, kad ieplānot ginekologa apmeklējumu, ja tas nav noticis agrāk, ir pirms dzimumdzīves uzsākšanas. Ginekologs pārliecināsies, ka viss ir kārtībā un ieteiks labāko kontracepcijas metodi. 

Situācija, kad pirmais ginekologa apmeklējums sakrīt ar stāšanos grūtniecības uzskaitē, no pacientes veselības un ģimenes plānošanas viedokļa noteikti nav apsveicams.

Ko savām pacientēm nodrošina Alpino Pērle ārstu prakse?

“Alpino Pērle” pakalpojumi ietver plaša spektra ginekoloģijas konsultācijas un ārstēšanu sievietēm un meitenēm no 15 gadu vecuma. Ārstu prakses “Alpino Pērle” speciālisti ir zinoši seksuālās un reproduktīvās veselības jomā, kas ietver plašu jautājumu loku, sākot ar kontracepciju, ģimenes plānošanu, auglības jautājumus un grūtniecību.

“Alpino Pērle” ārstu prakse pacientēm uz vietas nodrošina arī ultrasonogrāfiskos izmeklējumus, kas palīdz ārstam uzstādīt diagnozi un noteikt tālāko ārstēšanu. Apmeklējiet ārstu prakses mājas lapu www.alpinoperle.lv un uzziniet vairāk par pieejamajiem speciālistiem un cenrādi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.