Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sesavas pamatskolas skolēni un ukraiņu bērni piedalījušies sociālās iekļaušanas pasākumā Lietuvā

Biržu rajona Germanisķos Lietuvā 21.jūnijā notika sporta aktivitātēm veltīts sociālās iekļaušanas pasākums, kurā piedalījās bērni no projekta “OCTOPUS” partnervalstu pašvaldībām: Jelgavas, Dobeles un Bauskas novadu pašvaldībām Latvijā un Pluņģes, Biržu un Rokišku rajonu pašvaldībām Lietuvā. Jelgavas novadu šajā pasākumā pārstāvēja septiņi Sesavas pamatskolas skolēni un septiņi ukraiņu bērni, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu organizēja Biržu rajona pašvaldība. Sporta aktivitātes tika organizētas tā, lai tajās būtu iespēja piedalīties ikvienam bērnam, neprasot ne īpašu fizisko sagatavotību, ne īpašas prasmes. Pasākuma galvenais mērķis bija popularizēt sportu un fiziskās aktivitātes kā vienu no sociālās iekļaušanas līdzekļiem. Ja, dodoties uz pasākumu ar mikroautobusu, latviešu bērni un ukraiņu bērni sarunājās katrs savā “bariņā”, tad atgriežoties mājās bērni jau bija atraduši veidu, kā komunicēt savā starpā, jo pasākuma laikā bija darbojušies kā komanda. No deviņām komandām Jelgavas novada un ukraiņu bērnu apvienotā komanda ieguva ceturto vietu.

Pēc pasākuma bērni tika aizvesti uz unikālo Kirkilai skatu torni, kurš izveidots pusmēness formā un kura pakājē atrodas ovāli ezeri, kas izveidojušies karsta kritenēm piepildoties ar ūdeni. Savukārt mājupceļā bērni aplūkoja Rundāles pils skaistumu.

Projekts “OCTOPUS” tiek īstenots Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014-2020 no 2020. gada jūnija līdz 2022. gada novembrim. Projekta kopējais budžets ir 705 573,37 eiro (t..sk. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 599 737,33 eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.