Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sestdien ielūdz uz ekskursiju “Jelgava – pilienu reibumā, raibumā!”

14. maijā pulksten 12 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) ielūdz uz bezmaksas ekskursiju “Jelgava – pavasara pilienu reibumā, raibumā!”, kuru vadīs gide Ina Jurģe. Ekskursijai obligāti iepriekš jāpiesakās, informē JRTC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaidot Jelgavas pilsētas 757. jubileju, interesenti aicināti doties aptuveni 10 kilometrus garā ekskursijā, kuras maršruts vedīs pa centrālo pilsētas daļu. Plānots, ka pasākums ilgs līdz četrām stundām.

Visas dzīvības pamatā ir ūdens, šo domu var attiecināt arī uz pilsētām – seno Mītavu un mūsdienu Jelgavu. Dodoties ekskursijā, ikviens varēs atklāt senās Jelgavas stāstu caur ūdeni – piemēram, kā uz salas līdzās Lielupei tika uzcelta pirmā Livonijas ordeņa pils, kas vēlāk nojaukta un tās vietā uzcelta varenā Kurzemes-Zemgales hercogu rezidence jeb Jelgavas pils.

Gides pavadībā dalībnieki meklēs pavasara pilienus strūklakās, upēs, ielu nosaukumos, parkos un debesīs. Ekskursantiem būs iespēja apskatīt vietas, kur agrāk plūda kanāls, kas tika izbūvēts 17. gadsimtā hercoga Jēkaba valdīšanas laikā, lai apgādātu pilsētas iedzīvotājus ar dzeramo ūdeni. Tāpat ekskursijas dalībnieki varēs ielūkoties “Jelgavas ūdens” muzejā un apskatīt ar ūdens apgādi saistītus rīkus no dažādiem gadsimtiem, kā arī dzirdēt stāstus par kādu brīnumdari, kurš ir dziedinājis ar ūdeni un citus aizraujošus stāstus no senatnes līdz mūsdienām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tāpēc ikviens aicināts pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.