Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

SIF nodrošinās sociālo mentoru atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem visā Latvijā

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) piesaistīs 250 sociālos mentorus, lai visā Latvijas teritorijā sadarbībā ar pašvaldību sociālajiem dienestiem sniegtu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem ikdienas situāciju risināšanā. Sociālā mentora pakalpojumu paredzēts sniegt aptuveni 7 000 Ukrainas iedzīvotājiem, informē SIF.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd SIF sadarbībā ar nodibinājumu “Caritas Latvija” nodrošina sociālā mentora un sociālā darbinieka pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, ko atbilstoši normatīvajam regulējumam iespējams saņemt trīs mēnešus pēc patvēruma meklētāja ierašanās Latvijā vai līdz brīdim, kad stājies spēkā galīgais lēmums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu kā arī 12 mēnešus pēc iepriekšminētā statusa saņemšanas.

Patlaban atbalstu saņem 179 patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, kas Latvijā ieradušies no Afganistānas, Dienvidāfrikas, Azerbaidžānas, Sīrijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas un citām valstīm.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju ar Krievijas izraisīto karu Ukrainā un Ukrainas iedzīvotāju ierašanos Latvijā, kā arī faktu, ka atbalstu nepieciešams sniegt operatīvi, SIF sadarbībā ar Labklājības ministriju ir izveidojis jaunu atbalsta pakalpojumu. Tas paredz, ka saņemt sociālā mentora pakalpojumu varēs saņemt arī Ukrainas iedzīvotāji, kas raduši patvērumu Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai nodrošinātu pakalpojuma pārklājumu un pieejamību visā Latvijas teritorijā, SIF sadarbosies ar 43 pašvaldību sociālajiem dienestiem. Sociālo dienestu sociālie darbinieki izvērtēs katra klienta individuālo gadījumu, un nepieciešamības gadījumā piesaistīs SIF nodrošinātu sociālo mentoru. Esam patiesi priecīgi, ka tik īsā laikā esam radījuši pakalpojumu, kas īpaši pielāgots Ukrainas iedzīvotāju vajadzībām, ērtā un vienkāršā veidā saņemot pakalpojumu tur, kur organizēta uzņemšana,” atzīmē SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Sociālā mentora pakalpojums Ukrainas iedzīvotājiem būs pieejams 60 dienas un sniegs praktisku palīdzību dažādu ikdienā būtisku jautājumu risināšanā. Tādējādi tiks veidota personas izpratne par dzīvi Latvijā, palīdzot reālajās dzīves situācijās apgūt ikdienai nepieciešamās prasmes, rosinot attīstīt jaunas iemaņas, kā arī sniedzot atbalstu dažādu formalitāšu sakārtošanā, dzīvesvietas, apģērba un darba iespēju nodrošināšanā.

Pakalpojumu būs iespējams nodrošināt līdz 2023.gada vai pieejamā finansējuma beigām. Lai nodrošinātu pakalpojumu, tuvākajā laikā tiks veikta tirgus izpēte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus SIF turpinās arī nodrošināt sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.