Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Siliņa: Šī gada valsts budžetā paredzēts papildus valsts atbalsts ģimenēm pakalpojumu veidolā

Šī gada valsts budžetā paredzēts papildus valsts atbalsts ģimenēm pakalpojumu veidolā, aģentūrai LETA pastāstīja labklājības ministre Evika Siliņa (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa informēja, ka finansējums 1,7 miljonu eiro apmērā paredzēts ārpus ģimenes aprūpes atbalsta pakalpojuma pilnveidei, piemēram, aizbildņu apmācībām. Tāpat no 2024.gada 1.janvāra Labklājības ministrija (LM) ir paredzējusi – ja bērns izteiks tādu vēlmi, ilgāka bērna atrašanās aprūpes iestādē, pie aizbildņa vai audžuģimenē būs pieļaujama līdz 21 gada vecuma sasniegšanai vai līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ja jaunietis mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē vai studē augstākās izglītības iestādē, tostarp koledžā.

Vienlaikus LM paredzējusi stiprināt arī ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru darbību un sniegtos pakalpojumus.

Tāpat ir paredzēts finansējums 0,5 miljonu eiro apmērā pakalpojumiem vardarbībā cietušajiem un bērniem ar atkarību un uzvedības traucējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siliņa jau iepriekš bija paudusi, ka sabiedrība kļūst izglītotāka un atbalstošāka, ja apzinās, ka var lūgt palīdzību un pati iesaistīties krīžu risināšanā, tāpēc ir jāpielāgo sociālie pakalpojumi esošajām vajadzībām, kas bieži ir smagas un sensitīvas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.