Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šķēpmetēji cīnīsies par Lūša un Jaunzemes kausu

15. maijā starptautiskajās sacensībās “Olimpisko čempionu Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša memoriāls” Jelgavā pulcēsies Latvijas labākie šķēpmetēji, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad olimpiskā čempiona Jāņa Lūša vārdā nosauktās starptautiskās šķēpmešanas sacensības Jelgavā notiks 10. reizi, un tās ir piedzīvojušas izmaiņas – līdzās Jāņa Lūša vārdam to nosaukumā parādījies arī olimpiskās čempiones Ineses Jaunzemes vārds.

“Šī ideja gaisā virmoja jau vairākus gadus, un jubilejas gadā sadarbībā ar Latvijas Šķēpmetēju klubu ir izdevies to īstenot. Fiziski kauss būs viens – tas pats, kura ekvivalentu pērn uzdāvinājām Latvijas Sporta muzejam –, mainīsies tikai plāksnīte ar sacensību nosaukumu. Bet turpmāk Jelgavas sacensībās vīriešu aizbildnis, ja tā varētu teikt, būs olimpiskais čempions Jānis Lūsis, bet sieviešu aizbildne – olimpiskā čempione Inese Jaunzeme,” stāsta Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis,

Inese Jaunzeme ir pirmā latviete, kas olimpiskajās spēlēs izcīnījusi zelta medaļu. Viņai tas izdevās Melburnas olimpiskajās spēlēs 1956. gadā. Jānis Lūsis par olimpisko čempionu kļuva 1968. gadā Mehiko, bet viņa kontā ir arī olimpiskā sudraba un bronzas medaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sportisti sacensībās startēs vairākās vecuma grupās: U-16, U-18, U-20 un pieaugušie. Vīrieši un sievietes startēs atsevišķi. “Tas, ka sacensībās līdzās elites grupas sportistiem sacenšas arī jaunieši un juniori, ļauj popularizēt un attīstīt šķēpmešanu Latvijā. Arī Jelgavā pēdējos gados arvien vairāk vieglatlētu izmēģina šķēpmešanu un uzrāda arī labus rezultātus,” norāda J.Kaminskis.

Sacensības notiks 15. maijā no pulksten 10.30 Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā. Šobrīd gan vēl nav iespējams pateikt dalībnieku skaitu un vai piedalīsies arī viesi no ārzemēm, jo dalībnieku pieteikšanās noslēgsies 9. maijā pulksten 12.

Sacensību programmas projekts (precīza programma būs zināma, kad noslēgsies pieteikšanās):

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • pulksten 10.30 – U-16 meitenes un zēni (2007.–2008. gadā dzimušie),
  • pulksten 12.00 – U-18 jaunietes un jaunieši (2005.–2006. gadā dzimušie),
  • pulksten 13.30 – U-20 juniores un juniori (2003.–2004. gadā dzimušie),
  • pulksten 15.00 – sievietes (2002. gadā dzimušas un vecākas),
  • pulksten 16.30 – vīrieši(2002. gadā dzimuši un vecāki).                          

Pirmo triju vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar kausiem un diplomiem. Sieviešu un vīriešu konkurencē 1.-6. vietas ieguvēji saņems naudas balvas.

Sportistus klātienē aicināti atbalstīt arī līdzjutēji. Ieeja – bez maksas. Jāpiebilst, ka interesentiem būs apskatāmas planšetes ar Jelgavas vieglatlētikas rekordiem trīs vecuma grupās: jauniešu, junioru un pieaugušo.

Sacensības notiek kopš 1995. gada, un no 2012. gada to mājvieta ir Jelgava. Sacensības organizē Latvijas Šķēpmetēju klubs sadarbībā ar Sporta servisa centru un Latvijas Vieglatlētikas savienību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.