Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“SkillsLatvia 2022” konkursā noskaidroti medaļu ieguvēji

Šodien Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “SkillsLatvia 2022” noskaidroti medaļu ieguvēji un labākie meistari 22 prasmju konkursos. Sacenšoties vairāk nekā 130 konkursantiem no 32 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā, lielāko medaļu skaitu ieguvuši Liepājas Valsts tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas, Ogres tehnikuma un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi, informē konkursa rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopskaitā no 32 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm medaļas ieguva 26 mācību iestādes. Visvairāk medaļu ieguva Liepājas Valsts tehnikums, saņemot 9 medaļas, no kurām 5 ir zelta. Medaļu skaita ziņā nākamos labākos rezultātus ieguva Jelgavas tehnikums, Rīgas Tehniskā koledža un Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, katrai mācību iestādei attiecīgi iegūstot pa 5 medaļām. Savukārt Ogres tehnikums ieguva 4 medaļas.

“Šī gada konkursantu sasniegumi rada lielu lepnumu par mūsu jaunajiem profesionāļiem. “SkillsLatvia” no jauna pierāda, ka izglītības iestādes kaldina sava aroda meistarus, kuriem ir plašas nākotnes karjeras iespējas. Šogad pēc ilgākas pauzes konkursanti tikās klātienē, lai parādītu savas prasmes un izjustu sacensības garu. Priecē fakts, ka daudzi iepriekšējo gadu labākie konkursanti šogad piedalījās jau kā eksperti, nozares speciālisti vai žūrijas dalībnieki. Šī izaugsme pierāda, ka “SkillsLatvia” nodrošina prasmju mantošanu un pēctecību, kas ir būtiska nākotnes speciālistu sagatavošanā. Konkurss kalpo arī par unikālu satikšanās platformu izglītības iestādēm, darba devējiem un jaunajiem speciālistiem, paverot iespēju profesionālo spēju demonstrēšanai nacionālā un starptautiskā līmenī,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Divu dienu garumā profesionālās izglītības audzēkņi sacentās tādās profesijās kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, datortīklu administrēšana, web tehnoloģijas, grafikas dizains, mobilā robotika, mehatronika, metināšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana, restorānu serviss, viesu uzņemšana, mazumtirdzniecība, elektriskās instalācijas, inženierkomunikācijas, flīzēšana, krāsošana un dekoratīvā apdare, mēbeļu izgatavošana, sausā būve, smago spēkratu remonts un apkope, transporta pārvadājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa darba uzdevumi bija pietuvināti starptautisko profesionālās meistarības konkursu prasībām, un tos vērtēja 70 nozares ekspertu žūrija. Veiksmīga dalība konkursā “SkillsLatvia 2022” ļaus sacensties par iespēju pārstāvēt Latviju un piedalīties Eiropas mēroga konkursā “EuroSkills” vai pat pasaules līmenī – “WorldSkills”.

Ar visu laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu iespējams iepazīties šeit: https://www.viaa.gov.lv/lv/rezultati-2022

Foto: publicitātes

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.