Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Skola2030” konferencē Jelgavā skolotāji dalīsies ar saviem pieredzes stāstiem (VIDEO)

Aprīlī visos Latvijas reģionos notiks “Skola2030” tiešsaistes konferences “Praktiski. Lietpratībai”, kurās gandrīz 700 skolu un pirmsskolu skolotāji dalīsies ar saviem pieredzes stāstiem. Otrdien, 12. aprīlī Zemgalē, ar virtuālo centru Jelgavā, notiks trešā no piecām “Skola2030” reģionālajām konferencēm “Praktiski. Lietpratībai.” Konferencē ar savu pieredzi dalīsies arī vairāki Jelgavas skolotāji, informē konferences rīkotāju – “Skola 2030” pārstāve Sanita Rībena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sandra Kārkliņa ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” vadītājas vietniece izglītības jomā. Otrdienas konferencē viņa vadīs meistarklasi, kurā dalīsies ar metodēm, kā un ko bērniem vislabāk mācīt, ņemot vērā viņu vecumu. Inita Jankeviča, Jelgavas Valsts ģimnāzijas datorgrafikas skolotāja, konferencē dalīsies ar savām metodēm, kā vislabāk bērniem iemācīt apgūt algoritmus, piemēram, kā tos saskatīt arī ikdienā. Evija Slokenberga, Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece metodiskajā darbā, pastāstīs par pārmaiņu vadību izglītībā.

Ir notikušas jau divas konferences – viena Latgalē, otra Vidzemē, un katrā ar savu pieredzi dalījās apmēram 140 sklotāji, savukārt reģistrējušies kā klausītāji (konferences ir virtuālas) katrā bija apmēram 3000 skolotāji. Konferences konteksts – izglītībā notiek lielas pārmaiņas, ir svarīgi, ka skolotāji dalās ar savu pieredzi, sadarbojas, atbalsta viens otru. Savukārt mēneša beigās noslēguma konferencē “Virzība. Sadarbība. Atbalsts. Lietpratībai” Rīgā tiks runāts par pārmaiņu vadību skolās. 

Lai piedalītos konferencēs, iepriekš ir jāreģistrējas https://konference.skola2030.lv/; šajā pat vietnē notiks arī tiešraides.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferences vadīs TV raidījumu vadītāji Gustavs Terzens un Marta Selecka.

“Ar šīm konferencēm mēs gribam pateikt vislielāko paldies ikvienam skolotājam un vadītājam, kas strādā, lai pilnveidotais mācību saturs un pieeja tiktu iedzīvināti visā Latvijā – paldies, ka jūs turpināt darīt, risināt, padarīt ieraugāmu labo, paveikto, svinēt mazās uzvaras, it īpaši tagad – laikā, kad ir liela smaguma sajūta plecos,” uzsver “Skola2030” vadītāja Zane Oliņa. “Lielas pārmaiņas nenotiek ātri, tās prasa lielu pacietību un lielu darbu, un tieši tāpēc tik ļoti svarīga ir pleca sajūta, ko skolotāji var sniegt viens otram – mēs visi esam ceļabiedri, ir svarīgi to neaizmirst,” viņa piebilst.

Konferencēm tiešraidē aicināts līdzi sekot ikviens, kuru interesē, kā dzīvē tiek ieviestas pārmaiņas izglītībā – gan vecāki, gan valsts un pašvaldību darbinieki, gan mediji. Gandrīz 700 skolu un pirmsskolu skolotāji dalīsies ar savu unikālo pieredzi – savām metodēm un saviem risinājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katra no piecām reģionālajām konferencēm būs īpaša – tās programmu veido tikai attiecīgā reģiona pedagogu un izglītības iestāžu vadītāju pieredzes stāsti. Rīgas konference notiks 20. aprīlī, savukārt Kurzemes – 26. aprīlī. 28. aprīlī Rīgā notiks noslēguma konference “Virzība. Sadarbība. Atbalsts. Lietpratībai.” Tajā piedalīsies izglītības iestāžu un pašvaldību izglītības pārvalžu vadītāji, kā arī rīcībpolitikas veidotāji, savu uzmanību vēršot uz pārmaiņu vadību skolās. Noslēguma konferencē runās par jautājumiem, ar ko saskaras katras mācību iestādes vadītājs: kā būt skolai, kurā katrs bērns svarīgs? Kā būt skolai, kurā mācās visi? Kā būt vadītājam – skolas izaugsmes virzītājam? Kā radīt vajadzību, vēlmi un iespējas skolēnu profesionālajai izaugsmei?

Konferences notiek Valsts izglītības satura centra Eiropas Sociālā fonda projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) ietvaros. Konferenču rīkošanu atbalsta AS “Swedbank”.

Video: publicitātes

Foto: Facebook

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.