Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolēni iekštelpās joprojām varēs lietot valsts iepirktās nemedicīniskās maskas

Turpmāk skolēni iekštelpās joprojām varēs lietot valsts iepirktās nemedicīniskās maskas, par otrdien valdībā pieņemto lēmumu aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka turpmāk kā sejas maskas būs atļauts lietot medicīniskās sejas maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta. Tomēr attiecībā uz izglītības procesu pastāv izņēmums – pamatskolēni un vidusskolēni varēs mācību, interešu izglītības un profesionālās izglītības programmu laikā izmantot nemedicīniskās auduma maskas, kas iepirktas skolēnu vajadzībām.

Vienlaikus skolēni iepirktās auduma maskas varēs izmantot arī sabiedriskajā transportā.

Kā aģentūrai LETA skaidroja IZM, izņēmums par masku lietošanu attiecas arī uz nodarbinātajiem pirmsskolas, pamata un vidējā izglītības pakāpē, tostarp interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās. Izņēmums neattiecas uz profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides programmu īstenotājiem un dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat bērni no septiņu līdz 12 gadu vecumam varēs lietot auduma maskas arī, apmeklējot citas sabiedriskās vietas. Savukārt skolēniem vecumā no 12 gadiem, apmeklējot citas sabiedriskās vietas, bet neskaitot sabiedrisko transportu, būs jālieto medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratori. Šāds lēmums pieņemts, jo atbilstoši starptautisko veselības organizāciju rekomendācijām mutes un deguna aizsegus pieaugušajiem sāk lietot no 12 gadu vecuma.

IZM norādīja, ka skolēnu rīcībā ir izglītības iestādēs izsniegtie, valsts centralizētā iepirkumā iegādātās auduma maskas, kas atbilst noteiktiem kvalitātes standartiem un garantē pietiekamu izelpojamā un ieelpojamā gaisa filtrāciju.

Teksts: LETA

Foto:pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.